skip to Main Content

Надано консультації представникам Чогодарівської ОТГ

Тривають виїзні консультації радників Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» для громад, які об’єднались у поточному році та виходять на свої перші вибори у грудні. Зокрема, 12 листопада відбулась зустріч із представниками Чогодарівської ОТГ.

Ця об’єднана громада є найменшою з усіх ОТГ, утворених в Одеській області, та одною з найменших загалом в Україні. Крім того, вона практично не має перспектив розширення за рахунок приєднання до неї інших громад. Тому досить ґрунтовними є побоювання її представників стосовно того, чи залишать таку її конфігурацію при завершенні формування нового базового рівня адміністративно-територіального устрою в Україні.

«Але ми все ж таки вирішили скористатись можливостями добровільного об’єднання та спробувати довести спроможність нашої громади, – зазначив Чогодарівський сільський голова Микола Заяц. – Разом з тим нас хвилює інформація щодо можливого перенесення чергових місцевих виборів на весну 2020 року, оскільки після перших виборів у нас залишиться дуже мало часу, щоби здійснити необхідні організаційні заходи. Тому ми дуже вдячні Одеському Центру розвитку місцевого самоврядування за надані роз’яснення».

Радниці Центру Олеся Голинська та Оксана Гуненкова допомогли розібратись у першочергових питаннях, які необхідно буде вирішувати Чогодарівській ОТГ одразу після оголошення результатів перших виборів та у підготовчому періоді. Зокрема, детально зупинились на особливостях реорганізації сільрад, проведення відповідних інвентаризацій, формування бюджету, старостинських округів, структури виконавчих органів. Розглядали також питання організації надання відповідних послуг населенню ОТГ, кадрові питання та захист трудових прав працівників органів місцевого самоврядування та інших комунальних закладів тощо.

Back To Top