skip to Main Content

Нова техніка, інвестиції та соціальні проекти: у Біляївській ОТГ відзвітували про дворічну роботу

Про роботу Біляївської міської ОТГ Одеської області 23 березня перед мешканцями звітував голова ОТГ Михайло Бухтіяров. У заході, що відбувся в районному будинку культури, взяли участь жителі Біляївки, Майорів і Повстанського, причому мешканців сіл, котрі приєдналися до міста, на публічний звіт привезли комунальним транспортом. Як повідомляє Одеський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, який представляла на заході радник з питань комунікації Євгенія Генова, у цей день на площі перед будинком культури було організовано виставку комунальної техніки, яку за два роки функціонування громади вдалося придбати за власний кошт та за допомогою інших джерел фінансування. Найбільше техніки з представленої було закуплено для комунального підприємства “Наш дім”, яке надає найбільший обсяг послуг громаді: прибирає місто, доглядає за деревами, квітниками, дитячими майданчиками, утримує дорожні знаки, автобусні зупинки, кладовища, міське звалище, збирає та утилізує сміття тощо.

Наприклад, за кошти місцевого бюджету для дорожнього відділу КП “Наш дім” придбали нарізчик швів (51 500 грн), повітрядув (15 900 грн), віброплиту (37 500 грн), за кошти субвенції з державного бюджету – автогрейдер (2 млн 98 тис. грн), екскаватор зі щелепним ковшем (944 тис. грн).  У найближчих планах – придбання спеціальної багатофункціональної машини та асфальтного катка.  Нову техніку отримало і КП “Біляївський водоканал”: вакуумну машину за 1 млн 315,5 тис. грн та екскаватор “Борекс” за 988 тис. грн.

Є у громади і комунальний пасажирський транспорт: автобус, який пристосований для перевезення людей з інвалідністю, який працює на маршруті Біляївка-кільце, а також техніка, що виконує перевезення  за новим маршрутом Біляївка-кільце-2. Під час звіту стало відомо, що КП “Наш дім”, яке має ліцензію на здійснення пасажирських перевезень, розроблятиме схему маршруту, який поєднає всі населені пункти ОТГ: Біляївку, Майори та Повстанське.

Крім того, нещодавно громада отримала новий шкільний автобус для підвозу дітей.

Важливе досягнення у сфері ЖКГ, на якому наголосив М. Бухтіяров, – результативні ремонтні роботи водопостачальної станції села Майори, завдяки яким вдалося вирівняти (зменшити для жителів Повстанського та Майорів) тариф з тарифом Біляївки. У 2018 році на проектування та будівництво водогонів та каналізаційних колекторів передбачено майже 5 млн грн.

Також чимало робіт здійснено з ремонту доріг, під’їздів до об’єктів:

пр

Слід відзначити, що у 2016 та у 2017 роках за результатами незалежних фінансових моніторингів Біляївська ОТГ посідала лідируючі позиції не лише в Одеській області, а в Україні. З об’єднанням громади доходи на душу населення виросли і, якщо у 2015 році ОТГ заробляла власних коштів лише 910,3 гривень, то сьогодні це – 4216,3.

доходи

доходи на 1 жителя

видатки

У 2017 році на території громади відкрилися 21 торговий об’єкт, і робота у напрямку залучення інвестицій триває. Серед пріоритетних напрямків – сприяти створенню ягідного кластеру, підприємства з виробництва сирів, створення туристичного кластеру.

кластер

Звісно, що питання соцзахисту, освіти, медицини, культури, спорту перебувають у фокусі постійної уваги ОТГ. Це і ремонти приміщень, і придбання обладнання, і залучення ініціатив громадян до змін, адже девіз Біляївської ОТГ: “Ти не один”:

освіта1

освіта2

Нагадаємо, Біляївську ОТГ створено 2015 року. На її території проживають 13 500 мешканців, і входять три населені пункти: місто Біляївка, село Майори і селище Повстанське.

Back To Top