skip to Main Content

Об’єднання громад у Саратському районі: Миколаївка-Новоросійська розглядає різні варіанти свого майбутнього

27 березня відбулися виїзні консультації радників Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, у селі Миколаївка-Новоросійська Саратського району.

Під час заходу радники зустрілися з сільським головою Галиною Сербенюк, місцевим активом, депутатами.

Як пояснила сільський голова, три роки тому, 2016 року, сільська рада ініціювала створення ОТГ з центром у Миколаївці-Новоросійській та пропонувала приєднатися Ярославській і Кривобалківській сільрадам, які дали відповідні згоди. Втім, це об’єднання так й не дійшло до логічного завершення. Також під час спілкування з жителями села з’ясувалося, що ідея створити ОТГ з центром у Миколаївці-Новоросійській існує, хоча у села є й інші варіанти: долучитися до ОТГ з центром в сусідньому селі Успенівка або ж до ОТГ з центром у селищі Сарата, яке також є й районним центром.

Радники Одеського ЦРМС Оксана Гуненкова і Євгенія Генова розповіли про перспективи об’єднання громад та реалізацію адміністративно-територіальної реформи у 2019-2020 роках та зазначили, що перш ніж об’єднувати громаду, слід детально проаналізувати її перспективи, ресурси та здатність перебрати на себе повноваження для надання послуг місцевим жителям.

Після зустрічі радники ознайомилися з інфраструктурою села: школою, що розрахована на 450 учнів (зараз навчаються понад 100), дитсадком, амбулаторією та станцією екстреної медичної допомоги, будинком культури. Втім, як пояснила сільський голова, вільних приміщень для розміщення всіх управлінь та відділів потенційної ОТГ у селі нема.

“Стосовно фінансової спроможності потенційної ОТГ, то ключовим є співвідношення податкових надходжень майбутнього центру громади, які складають 1,7 млн грн, та обсягу трансфертів – 1,4 млн грн. Таке співвідношення є досить несприятливим для повнофункціонального управління об’єднаним бюджетом. Крім обрахунку доходної бази, слід врахувати всю мережу бюджетних установ, які знаходяться на території сіл, що увійдуть до об’єднання. На утримання лише апарату сільської ради Миколаївки- Новоросійської в чинному штатному складі потрібно 0,9 млн грн на рік, на утримання дитсадка – 1,1 млн грн, на потреби будинку культури – 0,3 млн грн. На благоустрій майбутнього центру громади витрачається досить мало – лише 0,2 млн грн. Центр майбутньої громади має також розрахувати кадрову спроможність фінансово-бухгалтерської служби, яка в майбутньому займатиметься управлінням новою структурою розпорядників та одержувачів коштів бюджету ОТГ”, – пояснила радник Одеського ЦРМС Олеся Голинська.

Back To Top