16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Одеський ЦРМС провів день відкритих дверей для представників органів місцевого самоврядування
День відкритих дверей Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, відбувся 23 травня. В гості завітали представники органів місцевого самоврядування об’єднаних та необ’єднаних громад, районних рад Одеської області, представники Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України тощо.
Перш ніж розпочати розмову учасникам було запропоновано заповнити анкети та відповісти на запитання про обізнаність з діяльністю Центру, участь у заходах Центру та пропозиції щодо тем навчання. Результатом анкетування буде врахування побажань та використання пропозицій у подальшій роботі ОЦРМС.
Директор Юлія Молодожен розповіла про основні напрямки діяльності Центру, стисло підсумувала результати його роботи за рік.
Радники Центру провели для відвідувачів тематичні семінари, під час яких озвучили тематику стратегічного планування та міжмуніципального співробітництва. Зокрема Віктор Бондарук, радник з питань регіонального розвитку, ознайомив присутніх з основними вимогами до стратегій розвитку громад та підготовки проектних заявок.
Оксана Гуненкова, радник з питань децентралізації, прокоментувала основні тенденції створення громад в Україні та Одеській області, зміни до нормативно-правових документів у сфері децентралізації, видах міжмуніципального співробітництва.
Учасники заходу ставили різномантні питання. Так, Валентина Пашкова, представник Усатівської сільської ради, цікавилася долею сільських раж, що межують з містом Одесою; Володимир Міхов, Арцизький міський голова, запитав про те, як громади мають розподіляти бюджет та державні субвенції; Катерина Каменщик, представниця Подільської районної ради, переймалася питанням приєднання до міст обласного значення.
Під час заходу всі учасники могли обмінятися думками та поділитися власним досвідом створення ОТГ.





