У четвер, 28 липня, Професор Ґеорґ Мільбрадт, спеціальний посланник уряду Федеративної Республіки Німеччина з питань…
Після візиту до Австрії Біляївський міський голова вирішив преміювати мешканців за сортування сміття
На початку серпня представники п’яти ОТГ Одещини за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» відвідали з навчальним візитом Австрію, де вивчали поводження з побутовими відходами. Менш ніж за місяць у Біляївській ОТГ вже розповіли про перший результат поїздки: у громаді вирішили запровадити преміювання мешканців за сортування сміття.
Як пояснили в ОТГ, незабаром тут відкриють пункт з прийому вторсировини від мешканців громади. Жителів, які привозитимуть сюди відсортоване сміття, преміюватимуть.
«Це ідея Біляївського міського голови Михайла Бухтіярова, яка народилася після відвідування ним Австрії, де такі пункти давно працюють», – розповіли в комунальному підприємстві «Наш дім».
На даний час біляївці вже мають змогу вдома сортувати сміття та викидати його в 15 контейнерів для пластику та паперу, що встановлені в місті.
До пункту прийому вторсировини люди зможуть самостійно привозити відсортоване сміття та віддати його на вторинну переробку. Кожен, хто здаватиме сміття, стане учасником своєрідної програми лояльності. Кількість сміття, що здаватимуть жителі, родини, будуть фіксувати. Якщо людина здасть сміття певної ваги, отримає винагороду від комунального підприємства: еко-сумку, цікаву книгу, сучасний гаджет або побутову техніку. Систему преміювання поки що обговорюють в управлінні міськради та скоро будуть готові її оприлюднити.

