16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Представникам населених пунктів у Болградському районі роз’яснили особливості об’єднання громад
У суботу, 14 вересня, відбулися виїзні консультації радників Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми “U-LEAD з Європою” для представників сіл Василівка і Кубей Болградського району.
Радниці Оксана Гуненкова, Анастасія Бойко і Євгенія Генова пояснили юридичні питання об’єднання громад, розповіли про особливості адміністративно-територіального устрою впродовж історичного розвитку України, Одеської області і Болградського району, приклади функціонування об’єднаних громад в Одеській області тощо.
Жителів села Кубей цікавили можливі конфігурації об’єднання громад на території району. Так, за одним з проєктів, Болградський район буде розділено на 4 ОТГ (Болградська, Кубейська, Городненська і Василівська), за іншою – на дві (Болградська і Кубейська).
За словами радниць Одеського ЦРМС, наразі у громад ще є час для самовизначення та об’єднання у найбільш оптимальному складі, однак, з огляду на місцеві вибори 2020 року, його стає все менше.
Також відбулося обговорення розвитку Кубейської громади, розвиткових проєктів, планів щодо розвитку зеленого туризму та створення музею аутентичної болгарської культури.










