skip to Main Content

Представників ОТГ Одещини вчили основам публічних консультацій

В Одесі 13-14 листопада проходив тренінг для представників органів місцевого самоврядування «Публічні консультації як можливість впровадження належного діалогу «влада-громада».

Захід для представників ОТГ Одещини проводить Громадянська мережа ОПОРА у межах проекту «Відповідальне управління громадою» за підтримки Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування.

Під час тренінгу учасники обговорили наступні питання: що таке громадська участь та чому важливо залучати мешканців до процесу ухвалення рішень; переваги та бар’єри залучення громадян до процесу ухвалення рішень; законопроект «Про публічні консультації» та принципи належних консультацій; тематика та учасники публічних консультацій; інструменти публічних консультацій.

Учасники також отримали навчальні матеріали: «Абетка громадянської участі. Посібник для організаторів процесів залучення громадян до ухвалення рішень», кейси «Консультації, аналіз ситуації, спільне рішення: як залучати мешканців до розмови про місцеві справи».

Зазначимо, що найактивніші учасники тренінгів матимуть можливість стажування у Польщі з метою отримання додаткової інформації та закордонного досвіду щодо ефективного застосування публічних консультацій в громадах.

Проект «Відповідальне управління громадою» впроваджується Громадянською Мережею ОПОРА у співпраці з Фундацією «Лабораторія соціальних досліджень та інновацій «Сточня» (Польща) та ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Back To Top