skip to Main Content

Представники ОТГ Одещини взяли участь у семінарі Одеського ЦРМС

3 жовтня в Одеському Центрі розвитку місцевого самоврядування Програми “U-LEAD з Європою” відбувся семінар «Формування виконавчих органів рад об’єднаних територіальних громад в процесі розширення повноважень органів місцевого самоврядування», в якому взяли участь представники ОТГ Одещини.

З вітальним словом виступила Юлія Молодожен, керівник Центру, зазначивши, що реформа децентралізації в Україні набирає нових рис, і роль ОТГ, створених у 2015-2019 роках, в цьому процесі є винятковою, адже саме ці громади мають стати взірцем організації роботи з переданими державою повноваженнями і ресурсами, продемонструвавши значну міру відповідальності за їх ефективне освоєння.

Подальші навчальні сесії провели Оксана Гуненкова – радниця з питань децентралізації, Олеся Голинська, яка супроводжує фінансові аспекти роботи ОТГ  та Анастасія Бойко – радниця з юридичних питань Центру.

До участі в семінарі була запрошена Катерина Душак,  начальниця відділу з питань зайнятості населення та працевлаштування інвалідів Головного управління Держпраці в Одеській області. Її виступ викликав активне зацікавлення присутніх, адже стосувався актуальних питань здійснення повноважень державного контролю за додержанням законодавства про працю.

Ключова доповідь семінару (лектор – Оксана Гуненкова) була присвячена проблематиці поточного стану та перспектив розвитку процесів децентралізації влади в Україні та Одеській області, підходам до формування адміністративно-територіального устрою, а також розширення повноважень органів місцевого самоврядування ОТГ щодо формування відповідних виконавчих органів.

Олеся Голинська розповіла про нормативи бюджетного забезпечення діяльності виконавчих органів та апаратів рад ОТГ, приділила увагу пошуку шляхів запобігання бюджетних правопорушень при складанні штатних розписів, формуванні та використанні фонду оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування.

В продовження цієї тематики Анастасія Бойко розповіла про юридичні новели та правові особливості оформлення трудових відносин під час формування нової структури виконавчих органів рад ОТГ та розглянула проблемні кадрові питання, що виникали при реорганізації сільських рад ОТГ в Одеській області.

У цілому захід спрямовано на роз’яснення перспектив передачі повноважень органам місцевого самоврядування внаслідок розвитку процесів децентралізації та пов’язаних із цим питань формування виконавчих органів рад ОТГ, їх штатних розписів, фонду оплати праці та оформлення трудових відносин.

На думку учасників, яка висловлена ними в ході анкетування, така практична направленість семінару сприяє зміцненню потенціалу органів місцевого самоврядування з питань децентралізації та управління коштами, обізнаності громад для якісного виконання місцевими органами влади своїх завдань, покращенню знань з ефективної  кадрової політики, а також забезпеченню гідних умов соціально-економічного розвитку.

Back To Top