skip to Main Content

Радник Одеського ЦРМС провела семінар для фінансистів і бухгалтерів Кодимського району

11 липня у Кодимському районі відбувся семінар для представників фінансово-бухгалтерських служб структурних підрозділів апарату РДА, а також бухгалтерів сільських рад, головних розпорядників коштів районного та сільських бюджетів, який на запрошення голови РДА організувала та провела Олеся Голинська, радник з питань місцевих фінансів Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

12

Семінар, в якому брали участь 40 фахівців, було присвячено висвітленню порядку розрахунку фінансової спроможності перспективних ОТГ, а також питанням формування районного та сільських бюджетів на 2019-2021 роки за програмно-цільовим методом. Зокрема, значна увага приділена порядку заповнення бюджетних запитів, паспортів бюджетних програм, документообігу в новому для сільських бухгалтерів форматі. Також обговорювались питання бюджетної дисципліни та відповідальності за ефективне витрачання бюджетних коштів.

56

34

45

В.о. начальника фінансового управління Кодимської РДА Володимир Лобода підкреслив, що «до сьогоднішнього дня основна робота зосереджувалась на рівні райфінуправління, але зараз кожен бухгалтер сільської ради самостійно формуватиме весь пакет документів – від Інструкції про заповнення бюджетних запитів до звіту про результати оцінки ефективності бюджетних програм. Тому опанування практиками програмно-цільового бюджетування є важливою задачею в першу чергу для сільських та селищної ради».

На загальну думку учасників семінару, такі заходи сприятимуть залученню місцевих бюджетів Кодимщини у перспективи, що їх відкриває перед ними бюджетна децентралізація.

67

Back To Top