16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Радник Одеського ЦРМС взяла участь у роботі круглого столу, присвяченого питанням розвитку національних спільнот і реформи місцевого самоврядування
18 квітня радник з питань комунікації Одеського ЦРМС, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, Євгенія Генова взяла участь у роботі круглого столу на тему «Національні меншини та реформа місцевого самоврядування: можливості для соціально-економічної згуртованості». Учасниками заходу, котрий відбувся у Києві за ініціативи U-LEAD з Європою, стали представники українського уряду, міжнародних організацій, представники органів місцевого самоврядування, голови поліетнічних територіальних громад, сфера діяльності яких зосереджена в багатонаціональних регіонах – Чернівецькій і Закарпатській областях.
Під час заходу обговорювалися питання функціонування поліетнічних громад в рамках реформи місцевого самоврядування та можливості для соціально-економічного розвитку в цих громадах.
“Відмінності дають додаткову перевагу, тому розмаїття, зокрема й поліетнічне, – це перевага для соціально-економічного розвитку об’єднаних громад”, – зазначив Бастіан Файгель, директор Програми «U-LEAD з Європою».
На необхідності діалогу з громадами та забезпеченні принципів недискримінації, збереження самобутності і достатнього рівня комунікації між владою і національними спільнотами наголосила керівник експертної групи Мінрегіону Олена Котлярова.
“Громади, які не об’єдналися, роблять собі гірше, адже втрачають фінансові можливості, котрі дає держава, нові проекти та потенціал”, – наголосила вона.
Про основні умови, за яких суспільна згуртованість дає переваги громаді, розповіла старший науковий співробітник Європейського центру з питань меншин (Німеччина) Зора Попова:
“Децентралізація – це ключовий інструмент демократії і підтримки національно-культурного розмаїття. Необхідно, щоб громада відчувала покращення життя, а страхи і небажання гуртуватися призводять лише до негативних наслідків”, – зауважила науковець.
Схожу думку висловив і регіональний координатор Центрального Офісу Реформ Іван Лукеря, зазначивши, що саме ОТГ дають можливість горизонтального делегування повноважень національної спільноти своїм представникам, тоді як система виборів до районних і обласних рад є лише їх вертикальним делегуванням.
Наприкінці заходу було презентовано Топ-ініціативу Програми, яка стосується підтримки національних спільнот та буде реалізована наразі в трьох областях: Одеській, Чернівецькій і Закарпатській.


