16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Радниці Одеського ЦРМС провели семінар та консультації для представників Болградського району
26 вересня радники Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» провели семінар та низку консультацій для представників органів місцевого самоврядування Болградського району.
Під час семінару радниця з питань місцевих фінансів Олеся Голинська виступила з презентацією індикаторів фінансової спроможності ОТГ Одещини за І півріччя 2019 року та надала рекомендації щодо підходів до розрахунку фінансової спроможності перспективних громад Болградського району.
Крім цього радниця розповіла про нормативно-засадничі та методологічні новації бюджетного процесу – 2020, а також про систему прогнозування місцевих бюджетів на середньострокову перспективу. Жваве зацікавлення присутніх викликало обговорення динамічних індикаторів та структури розподілу видатків, закладених у проєкт Державного бюджету, представленого Мінфіном в першому читанні.
Зокрема, в аудиторії виникло багато запитань щодо зміни системи фінансового забезпечення КНП (закладів охорони здоров’я) та реалізації програми медичних гарантій, розрахункових співвідношень у структурі додаткової дотації, рівня та межі податкоспроможності місцевих бюджетів України на 2020 рік, які застосовуються для визначення обсягів базової та реверсної дотацій.
Презентуючи підходи до моделювання адміністративно-територіального устрою, радниця Центру з питань децентралізації Оксана Гуненкова повідомила про стан розробки перспективного плану формування територій громад Одеської області та пропозиції Міністерства розвитку громад та територій України у зазначеній сфері, у тому числі по Болградському району.
«Часто при розгляді пропозицій по реформуванню районів проголошуються побоювання, що людям доведеться дуже далеко їздити та ще й поганими дорогами, – зазначила вона, – але слід пам’ятати що практично усі послуги мають надаватись в об’єднаних громадах, у тому числі через центри надання адміністративних послуг».
Як зазначила радниця з питань комунікації Євгенія Генова, у питаннях реформи дуже важливим є залучення громадських організацій та громадян до прийняття рішень, активізація жителів через громадські консультації, слухання, обговорення тощо. Саме так зміцнюється місцеве самоврядування.
Радниця з юридичних питань Анастасія Бойко поінформувала учасників зустрічі про процедури добровільного об’єднання громад, їх порядок та особливості.
Представників Городненської та Новотроянівської сільрад також цікавили питання поновлення процесів об’єднання, оформлення відповідних документів, організації управління об’єктами соціальної інфраструктури та наданні послуг населенню в ОТГ, використання інструментів міжмуніципального співробітництва у цих процесах та інше.





