16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Службовці Куяльницької ОТГ отримали консультацію з питань цифрових медіа та інформаційної безпеки
25 січня у Куяльницькій ОТГ відбулася виїзна консультація, присвячена питанням інформаційної безпеки та функціонування цифрових медіа. Захід провела радник Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, Євгенія Генова.
Під час консультації її учасники – службовці об’єднаної громади – дізналися про тенденції розвитку ринку цифрових медіа та особливості роботи сучасних ЗМІ, а також про принципи медіаграмотності та необхідність перевіряти будь-яку інформацію.
“Куяльницька громада має офіційний сайт та сторінку у Facebook з понад чотирма тисячами підписників, що є досить високим показником і свідчить про зацікавленість мешканців найбільшої об’єднаної громади Одещини в інформації про реформи, які відбуваються в ОТГ. Звертаю вашу увагу на необхідність якомога оперативніше повідомляти мешканців про плани громади, про зроблене, звітувати про роботу місцевої влади тощо. Тому що інформаційні лакуни завжди заповнюються: якщо це буде не ваша позиція як органу влади, то це будуть чутки, фейки, дезінформація абощо”, – зазначила Є. Генова.
Під час консультації також було обговорено місії учасників комунікації та її ефективні інструменти, наведено приклади “джинси” та фейків, учасники дізналися про способи перевірки інформації та навели свої приклади неправдивих матеріалів у ЗМІ та соціальних мережах.
Крім того, особливо увагу було приділено інформаційній безпеці, роботі з паролями, електронними поштами, антивірусами тощо.
“Для нашої роботи дуже важливо бути прозорими та відкритими для громадянського суспільства, вчасно інформувати наших мешканців про те, що робить або планує робити влада в їх інтересах, чути та розуміти запити громадян. Для цього нам треба розуміти основи комунікації, її найефективніші інструменти, принципи ведення офіційних сайтів та сторінок у соцмережах тощо, тому ми вдячні Одеському Центру розвитку місцевого самоврядування за консультативну допомогу у цих питаннях”, – зазначила наприкінці зустрічі заступник Куяльницького сільського голови Тетяна Кунаренко.








