16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Стратегія розвитку Вилківської ОТГ: робоча група працює, плани різноманітні
У вівторок, 13 листопада, у Вилківській ОТГ пройшло третє засідання Робочої групи з розробки Стратегії розвитку до 2025 року. У ньому взяли участь радник Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, Віктор Бондарук, члени робочої групи, посадовці, а також небайдужі мешканці, які представляють здебільшого громадськість і бізнес.
Проаналізувавши сильні та слабкі сторони громади, робоча група зосередилась на визначенні першочергових заходів у ключових напрямках розвитку ОТГ. Були напрацьовані десятки проектних ідей та заходів, які стосуються розвитку рибальства, переробки очерету, туризму, сільськогосподарського підприємництва, покращення стану морегосподарського комплексу. Окремо розглядалось питання надання якісних послуг з охорони здоров’я.
Дискусія та креативна робота тривали більше чотирьох годин, багато питань потребують більш детального опрацювання. Але головний підсумок цього засідання важко переоцінити – громада навчається планувати свою діяльність і бути в тренді реформи місцевого самоврядування. Це, перш за все, перспективність майбутнього, яке базується на вивченні своїх особливостей, ефективному використанню ресурсів та максимальній «монетизації» власних переваг.
«Ми вже уявляємо основні риси документу, який визначатиме розвиток громади на ближчі роки. Поряд з цим, важливо, що мешканці Вилківської ОТГ на цьому етапі можуть брати участь у процесі розробки стратегії, а потім – бачити, що відбуватиметься і яким чином змінюватиметься життя кожного з них і громади в цілому», – зазначив член робочої групи, підприємець Володимир Швидченко.

