16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
У Березівці обговорили особливості викладання медіаграмотності для школярів
Медіаграмотність для дорослих і підлітків, вивчення її в школі та проведення позашкільних занять, а також залучення до цих процесів педагогів, бібліотекарів, громадських діячів, батьків і молоді стали темою виїзної консультації, яку 5 листопада провела у Березівці радниця з питань комунікації Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» Євгенія Генова.
Учасники зустрічі обговорили питання необхідності впровадження основ медіаграмотності у шкільних закладах, розповіли про досвід викладання їх у рамках предмету “Інформатика” та за допомогою онлайн-ресурсів (наприклад, курсів на платформі “Прометеус” тощо). За словами педагогів, нагальним є питання впровадження повноцінного курсу, можливо, в рамках “Інформатики” або іншого предмету, який би вивчався школярами впродовж всього навчання – з другого по одинадцятий класи. Крім того, вчителі зазначили, що важливо робити цей предмет цікавим, з сучасними прикладами та таким, який буде актуальним для молоді.
Також присутні обговорили ситуацію з розвитком регіональних ЗМІ, чи відповдають вони очікуванням мешканців, чи висвітлюють інформацію об’єктивно і неупереджено та чи готові читачі й глядачі оплачувати контент, аби підтримувати незалежну журналістику.
“Після низки консультацій ми, скоріш за все, проведемо навчальний захід для школярів у нашій бібліотеці, залучимо вчителів, використаємо розробки, презентації Одеського ЦРМС, сподіваюся, дітям буде і цікаво, і корисно”, – зазначила завідувачка бібліотеки Катерина Павленко.




