skip to Main Content

У ІІ Форумі «Південна мрія» в Миколаївській області взяли участь представники ОТГ Одещини

Представники ОТГ Одещини взяли участь у роботі ІІ Форуму регіонального розвитку «Південна Мрія», який відбувся 17-18 жовтня на базі Коблівської ОТГ Миколаївської області.

Нагадаємо, що Перший Форум відбувся у жовтні минулого року в Одесі за ініціативи Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного у рамках Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, після чого естафету перехопила Миколаївщина.

«Місцеве самоврядування – одна з основних засад демократії та конституційного ладу в Україні. Сьогодні 705 громад України активно працюють як ОТГ, вони є лідерами місцевого самоврядування. В 125 об’єднаних територіальних громадах 23 грудня 2018 року відбудуться перші місцеві вибори. Відповідне рішення 12 жовтня 2018 року одноголосно прийняла Центральна виборча комісія. До складу цих 125 ОТГ увійшли 534 місцеві ради (міських – 15, селищних – 27, сільських – 492). До кінця року в Україні будуть діяти 830 добровільно об’єднаних територіальних громад. Це гарні показники, адже все більше людей хочуть змінити своє життя на краще» – підкреслив Іван Лукеря, координатор Центрального офісу реформ.

Зазначимо, що до Форуму було підготовлено видання “Історії успіху”, до якого увійшли успіхи та кращі практики громад Одеської області, зокрема Затишанської, Лиманської, Біляївської, Старокозацької, Тузлівської. Крім того, було презентовано досягнення Маразліївської та Біляївської ОТГ у сферах енергоефективності та реалізації проектів розвитку.

Учасники Форуму прийняли резолюцію, в якій зазначили свою “рішучу підтримку впровадження в Україні реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади за принципом децентралізації владних повноважень”.

“Форум регіонального розвитку «Південна мрія» є платформою для обміну знаннями та досвідом у сфері місцевого самоврядування, ефективним інструментом напрацювання практичних рішень щодо вирішення актуальних проблем місцевого та регіонального розвитку та підвищення ролі ОМС у забезпеченні розвитку держави.

Переконані, ефективне управління в об’єднаних територіальних громадах є основою розвитку демократичної України. Децентралізація влади стимулює розвиток місцевої економіки, що вже сьогодні на собі відчувають громади, чиї інтереси ми представляємо.

МИ ЗАСВІДЧУЄМО, що й надалі будемо в своїй діяльності підтримувати впровадження реформи децентралізації, державної регіональної політики на місцях,  створювати сприятливі умови для залучення інвестицій в рамках сталого розвитку громад, зокрема в сферу туризму, розглядати можливості туристичних кластерів як драйверів розвитку південних областей, вивчати досвід розвитку сфери туризму в різних ОТГ,  надавати організаційно-правову підтримку діяльності старост, в контексті розвитку приєднаних територій, будувати план соціально-економічного розвитку як основи розвитку старостинського округу, вивчати кращі практики роботи старост ОТГ в регіонах України в залученні коштів з бюджетних та позабюджетних джерел на розвиткові проекти, вивчати історії успіху міжмуніципального співробітництва у більш досвідчених громад та обговорювати виклики з якими вони стикалися в процесі укладення договорів про співробітництво громад та їх реалізацію, сприяти економічному розвитку ОТГ та впроваджувати розвиткові проекти в основних сферах життєдіяльності громад (освіта, медицина, центри безпеки, центри надання адміністративних послуг), підтримувати сучасні інформаційні технології в об’єднаних територіальних громадах (ефективні моделі функціонування центрів надання адміністративних послуг, використання електронних систем збору інформації, забезпечення доступу до е-сервісів та інше).

Реалізація цих завдань можлива лише за умови проведення комплексної, ефективної реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, та синергії між місцевою, регіональною та державною владою”, – сказано в резолюції.

Back To Top