16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
У Коноплянській ОТГ відбулася виїзна консультативна зустріч радника Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування
В селі Конопляне (Коноплянська ОТГ Іванівського району) 16 листопада, на запрошення голови ОТГ Олександра Волошина, відбулась виїзна консультативна зустріч радника з місцевих фінансів Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, Олесі Голинської.
Зустріч було присвячено актуальним питанням планування бюджету громади, а також питанням формування мережі головних розпорядників на 2018 рік. У зустрічі брали участь сільський голова, представники фінансового сектору, бухгалтерської служби, керівник комунального підприємства, яке виступає одержувачем коштів сільського бюджету.
Зусилля учасників були направлені на аналіз переліку та змісту бюджетних програм, перегляд номенклатури місцевих цільових програм, збалансування доходної та видаткової частин проекту бюджету на 2018 рік. Обговорювались питання набуття громадою повноважень, зокрема, в частині державних пільг та допомог у сфері соціального захисту, медичного обслуговування в частині надання первинної медико-санітарної та лікувально-профілактичної допомоги, використання коштів дорожнього фонду та додаткової дотації на оплату комунальних послуг та енергоносіїв закладів освіти та охорони здоров’я.
«Першочергова задача пов’язана із набуттям повноважень – це прийом на баланс громади закладів соціально-культурної сфери: ФАПів, амбулаторій, бібліотек тощо», – зазначив сільський голова Олександр Волошин.
У свою чергу, як розповіла завідувач фінансового сектору Ольга Войтович, «на сьогодні об’єднана громада передає району субвенцію, обсяг якої пропорційний кількості дітей у громаді, які навчаються у спортивній школі, школах естетичного виховання. Але для того, щоб приступити до повнофункціонального управління громадою, потрібно, щоб заклади, які обслуговують потреби жителів громади, були в нашій структурі. Для цього слід впорядкувати облік, підготувати нормативну та фінансову основи. Водночас ми не можемо «роздмухувати» штати, аби не допустити неефективного використання жодної бюджетної копійки».

