16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
У новоствореній Кілійській ОТГ відбувся навчальний семінар
7 травня радники Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, Оксана Гуненкова та Олеся Голинська провели виїзний семінар у місті Кілії. Темою заходу стали перші кроки та рішення новостворених ОТГ щодо становлення систем управління, реорганізація сільрад.
Нагадаємо, що в Кілійській ОТГ 29 квітня відбулися перші вибори, тож метою семінару стало ознайомлення зі специфікою функціонування громади впродовж першого року набуття повноважень радою новоствореної ОТГ.
Участь у семінарі взяли посадові особи та депутатів Кілійської міської ради, Шевченківської та Лісківської сільських рад, які в результаті квітневих. виборів увійшли до складу новоствореної Кілійської ОТГ.
На семінарі увага здебільшого приділялась практиктичним питаням, таким як порядок денний першої сесії ради ОТГ, реорганізація рад, що увійшли до складу ОТГ, правовий статус, функції, повноваження старост, кадрові питання, порядок здійснення подальшого бюджетного процесу та формування єдиного бюджету ОТГ, процедура інвентаризації та відображення в бухгалтерському обліку її результатів, перехід на програмно-цільовий метод тощо.
Значну кількість часу радники приділяли роз’ясненню законодавства, індивідуальному консультуванню, роботі з документами.
“Оскільки наша громада об’єднала місто та два сільські насeлeні пункти, то в нас виникає бeзліч питань узгоджeння та адаптаціі кадровоі політики, нова організаційна структура повинна охоплювати значну у порівнянні з сільськими ОТГ кількість та обсяг функціоналу. Об’єднаний бюджeт має будуватися на засадах eфeктивності та рeзультативності. Тобто вжe сьогодні пeрeд нами постають масштабні задачі, вирішeння яких є нагальним. Тому сьогоднішній сeмінар, який носить виключно практичний характeр дає нам чітку уяву про алгоритм наших наступних дій”, – зазначила після заходу Лариса Кріпакова, сeкрeтар ради.




