16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
В Ізмаїлі відбувся кущовий семінар з питань стратегічного планування
18-19 травня Одеським ЦРМС спільно з управлінням підвищення кваліфікації ОРІДУ НАДУ було проведено дводенний кущовий семінар “Взаємозв’язок стратегічного планування з бюджетним процесом” для представників органів місцевого самоврядування Ізмаїльського, Кілійського та Татарбунарського районів.
Експерти Центру Олеся Голинська та Віктор Бондарук ознайомили присутніх з новаціями в бюджетному законодавстві та звернули увагу на основні помилки, які трапляються при поданні проектів до Державного фонду регіонального розвитку.
Директор Центру Юлія Молодожен ознайомила пристутніх з основними результатами реформи територіальної організації влади за 2015-2016 роки та новаціями в законодавстві.

У перший день семінару бухгалтери сільских рад дізналися про суттєві зміни в бюджетному законодавстві, які пов’язані із впровадженням програмно-цільового методу та його документальним супроводом в діяльності органів мсіцевого самоврядування.

У наступному році неможливо буде прийняти бюджет, якщо видатки не будуть “прив’язані” до стратегічних цілей розвитку територій, закріплених у місцевій стратегії. Місцеве самоврядування вступає в період конкурентної боротьби за кошти державного бюджету. Нові вимоги до бюджетного запиту, “стеля видатків”, показники ефективності бюджетних програм, – ці питання обговорювали на семінарі.
У другий день семінару Віктор Бондарук ознайомив сільских голів з підходами до розробки стратегій розвитку територій, вимогами до підготовки проектних заявок до Державного фонду регіонального розвитку, структурою та вимогами до проектних заявок.

Юлія Молодожен ознайомила присутніх з динамікою створення ОТГ в Україні та Одеській області, пояснила підходи до формування перпективного плану та створення громад, наголосила на змінах, що відбулися в законодавстві.

Начальник управління підвищення кваліфікації кадрів ОРІДУ НАДУ Світлана Липовська ознайомила учасників семінару з актуальними питаннями формування та розвитку громадянських компетенцій, а викладач кафедри української мови ОРІДУ НАДУ Людмила Шматоваленко ознайомила з основними правилами вжитку ділової української мові.


