У четвер, 28 липня, Професор Ґеорґ Мільбрадт, спеціальний посланник уряду Федеративної Республіки Німеччина з питань…
В Одеській області договори з НСЗУ уклали 83 медзаклади: роз’яснення радниці Одеського РО
З 1 квітня КНП (ЗОЗ) вторинного рівня не отримуватимуть медичної субвенції та, слідом за «первинкою» переходять на фінансове забезпечення за Програмою медичних гарантій, суттю якої є принцип «Гроші йдуть за пацієнтом».
За інформацією НСЗ «Програма медичних гарантій у порівнянні з медичною субвенцією, збільшує фінансування на цілий ряд медичних послуг – гемодіаліз, онкологічне лікування, паліатив (мобільний та стаціонарний), медична реабілітація».
В Одеській області договори з НСЗ уклали 83 заклади, зокрема 81 комунальної форми власності та 2 приватні (ТОВ «Дім медицини» та Підприємство профспілки «ЛОК «Біла акація»).
Як повідомила радниця з питань місцевих фінансів Одеського РО Програми “U-LEAD з Європою” Олеся Голинська, Одещина – п’ята за кількістю укладених закладами вторинної ланки з НСЗ договорів після Харківської, Дніпропетровської, Львівської областей та м. Києва.
“Вартість цих договорів по Одеській області у 2,6 млрд грн дозволить реалізувати 383 групи медичних послуг. Вимоги до надання таких послуг згруповані в спеціальні Пакети медичних послуг, кожен з яких й складається, власне, з переліку медичних послуг з єдиними описом, умовами, вимогами та специфікацією”, – розповіла радниця.
Більше про пакети медичних послуг та про наповнення кожного з них можна дізнатися за посиланням.
При цьому причинами відмов НСЗ у підписанні 32 договорів (у цілому по Україні) одержано через незавершеність процесів автономізації, відсутність ліцензій на медичну практику,недостовірність статистичних даних.
Для порівняння:
Дніпропетровська область уклала 120 договорів на 563 групи медичних послуг на суму 3,9 млрд грн;
Львівська – 102 договори на 536 груп ( 3,2 млрд грн);
Харківська – 132 договори на 469 груп (3,0 млрд грн);
Київська (без м. Київ) – 48 договорів на 250 груп (1,3 млрд грн);
Херсонська – 39 договорів на 245 груп (1,3 млрд грн);
Миколаївська – 42 договори на 243 групи (1,2 млрд грн).
“П’ять медичних закладів «вторинки» ОТГ Одещини одержали призначення (на строк з квітня по грудень 2020 року) за 25 групами медичних послуг на загальну суму 68,7 млн грн. Цей обсяг призначень розподілено за закладами в залежності від типу та обсягу пакетів медичної допомоги, включених до їх договорів”, – повідомила Олеся Голинська.
Це:
– КНП «ЦРЛ Подільського району Куяльницької сільської ради» уклала договір з НСЗ на 8 груп медичних послуг з їх фінансуванням у 14,6 млн грн;
– КП «Балтська багатопрофільна лікарня» Балтської міської ради – на 8 груп із фінансуванням в 24,3 млн грн;
– КНП «Кілійська багатопрофільна лікарня» Кілійської міської ради – 5 груп медичних послуг на 22,2 млн грн;
– КНП «Вилківська міська лікарня» Вилківської міської ради – 3 групи на 5,7 млн грн;
– КНП Таїровської селищної ради «Таїровський консультативно-діагностичний центр» – 1 послуга з фінансуванням 1,9 млн грн.
“Слід також зауважити, що серед лікарень районного рівня в Одеській області найбільша кількість медичних послуг увійшли до договору НСЗ з КНП Біляївської районної ради «Біляївська центральна районна лікарня». На оплату цих послуг передбачено 46,8 млн грн. Значний обсяг послуг (8 груп) за кошти Програми медичних гарантій надаватиме також КНП Ізмаїльської районної ради «Центральна районна лікарня» (32,7 млн грн). Найменший обсяг передбачено для КНП «Савранська центральна районна лікарня» Савранської районної ради – 7,9 млн грн (3 групи медичних послуг) та «Миколаївська центральна районна лікарня» Миколаївської районної ради – 5,3 млн грн (4 групи медичних послуг)”, – роз’яснила радниця.

