16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
В Одеській області започаткували Школу жінок-лідерок місцевого самоврядування
Установча зустріч Школи жінок-лідерок Одещини відбулася 12 березня за ініціативи Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.
“Ми раді вітати вас, сподвижників реформи децентралізації, які переконані, що жінкам належить змінити стереотипи управлінської та політичної культури і посилити свій вплив для розвитку місцевих громад. Бо хоч жінки й становлять близько половини працездатного населення Одещини, чоловіки продовжують домінувати в органах державної влади, місцевого самоврядування та бізнес-сфері. Для прикладу, усього три жінки очолюють ОТГ Одещини з 28, де вже відбулися перші вибори, так само жінки становлять менше чверті депутатів обласної ради. Ситуація потребує змін, і створення Школи жінок-лідерок може стати першим важливим кроком у напрямку досягнення гендерної рівності”, – зазначила радник Одеського ЦРМС Євгенія Генова.
Протягом 2019 року експерти й радники Одеського ЦРМС допоможуть набути учасницям Школи фахової спроможності. Заняття у Школі жінок-лідерок будуть проводити як радники ЦРМС, так і залучені спеціалісти. Формат навчання – тренінги і семінари, причому теми визначили самі учасниці установчої зустрічі. Це, наприклад, гендерно орієнтоване бюджетування, основи місцевого самоврядування, проектний менеджмент, інструменти місцевої демократії та залучення громадян, управління конфліктами, основи ораторського мистецтва, робота з молоддю, соціальні та адміністративні послуги в ОТГ тощо.
“Було б добре проводити освітні заходи також на місцях, у громадах. Тому що в центр на навчання здебільшого приїздять ті, кому це дуже цікаво і хто вже розуміє хоча б основи теми гендеру. Але ми повернемося до своїх громад і знову будемо чути: “А що це таке – гендер? Навіщо це потрібно, це данина моді чи що?”. Але ж ми добре розуміємо, що це не модне слово, а те, що важливо знати кожному”, – запропонувала одна з учасниць заходу, депутатка Білгород-Дністровської міськради Юлія Федорова.
“Жінки набагато частіше є заступницями голів та секретарями рад, але вищі посади посісти дуже непросто. Наші учасниці чесно розповіли про те, що у суспільстві все ще існують упередження проти жінок на керівних посадах: “Як чоловіки-депутати скажуть, так і буде. А нам лишаються все ті самі постійні комісії з питань освіти, охорони здоров’я, соціального захисту. А ЖКГ, благоустрій, капітальне будівництво, архітектура і містобудування – чоловікам. Де розподіл коштів, там всюди – чоловіки. Маємо поступово змінювати цю ситуацію. Насправді чоловіки – наші союзники в питаннях гендерної рівності, адже вона означає рівні права й обов’язки, розподіл праці та позбавлення стереотипів, котрі безпосередньо впливають зокрема й на тривалість життя “, – розповіли жінки-представниці органів місцевого самоврядування.









