16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
В Одеській ОДА відбулася селекторна нарада з питань підготовки проектів регіонального розвитку
Директор Одеського ЦРМС Юлія Молодожен та радник з регіонального розвитку Віктор Бондарук взяли участь у селекторній нараді облдержадміністрації з представниками районів та міст обласного значення з питання підготовки проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватис за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄС.
Під час наради було наголошено, що проекти мають носити комплексний характер і бути спрямованими на вирішення пріоритетів Державної стратегії регіонального розвитку, які знайшли відображення у 5 програмах регіонального розвитку. Тобто йдеться не про “мєстєчковий” проект, а про комплекс заходів, якій передбачає досягнення цілей держави і матиме вплив на регіональному рівні.
До 28 серпня ОДА очікує від усіх зацікавлених подані заявки за формою, відповідно до Наказу Мінрегіону № 120 від 18.05.2017 року.
З метою роз’яснень щодо підготовки заявок на сайті РЕГІОНЕТ викладені відео селекторної наради з Мінрегіоном та відео з роз’ясненням основних положень конкурсу, записане радниками-консультантами.
За попереднім роз’ясненням експерта групи радників проекту ЮЛІД, “…заявка про ремонт школи/садка/водогону/дороги/лікарні” не підходить не тому, що вона від ОТГ, а тому що очікуваний масштаб конкурсу дещо інший – треба подавати такий проект, що матиме вплив щонайменше на регіональному, а краще на міжрегіональному чи національному рівні. Крім того, проект має бути комплексним – тобто, не просто ремонтувати водогін, якщо вже про таке йдеться, а провести “міні-реформу” водопостачання на селі – поміняти труби, змінити управлінську модель, можливо, провести якусь роботу з населенням для забезпечення належного користування та сплати тощо. Оце буде комплексний проект. Якщо такий зробити в межах ОТГ як пілот, наприклад, з тим, щоб потім використовувати та розповсюджувати таку модель по області (і якраз тоді зрозуміло, чого його робить ОДА, а не ОТГ), а ще краще ще й показати і вплив на місцеву економіку, то цілком можливо, що такий проект буде підтриманий”.
Наразі групою радників проекту ЮЛІД направлений запит до Мінрегіону стосовно делегування ОДА повноважень від органів місцевого самоврядування, оскільки виникло декілька трактувань цієї процедури. Відповідь Мінрегіону буде поширена на сайті ЦРМС та розіслана райдержадміністраціям.

