skip to Main Content

В Одеському ЦРМС освітяни вивчали питання реформи галузі

На Одещині представники ОТГ  обговорили питання реформи освіти в умовах децентралізації у рамках семінару, проведеного для освітян 32 об’єднаних територіальних громад Одещини 11 липня експертом з питань освіти Сергієм Дятленком. Захід організував Одеський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” та Мінрегіону України.

Наша мета – формування нового мислення, обмін набутим досвідом співпраці організаторів навчального процесу ОТГ з керівництвом громад та батьківськими комітетами заради забезпечення навчального процесу за стандартами Нової української школи. На відміну від заскорузлих підходів до освіти в умовах командно-адміністративної системи маємо розвивати кадрову спроможність виховувати молоде покоління, яке забезпечить подальший успішний розвиток новостворених громад“, – зазначив С. Дятленко.

За його словами, іноді педагогічним колективам закладів, що надають високий рівень знань вихованцям, закидають відплив здібних випускників із сільських населених пунктів – до Одеси, Києва, Варшави. Краще керуватись таким підходом: а чи формує громада здібним фахівцям такі умови, щоб вони повертались у громаду з набутим багажем знань і вмінь та брали посильну участь у розвитку економічного та культурного потенціалу рідних сіл та селищ.

Як акцентували учасники заходу, зараз важливо створити команду для вирішення актуальних внутрішніх питань, що стосуються забезпечення фінансової спроможності, результативного використання бюджетних коштів, відкритості і прозорості роботи органів управління освітою ОТГ.

Ключовим завданням учасники заходу назвали створення в межах Одеської області команди авторитетних фахівців-консультантів, які б могли надавати необхідну підтримку працівникам освітніх органів ОТГ у ході реформування освітньої мережі. Створення таких регіональних команд стане однією з передумов успішної багатогранної дільності нових громад.

Back To Top