skip to Main Content

Відбулися виїзні консультації для нових ОТГ Ширяївського району

Тривають консультаційні виїзди представників Одеського регіонального офісу Програми “U-LEAD з Європою” до об’єднаних територіальних громад, у яких 22 грудня 2019 року відбулися перші вибори голів та депутатів місцевих рад. 

21 січня зустрічі пройшли у селах Чогодарівка та Петровірівка Ширяївського району, де новообрані депутати та голови ОТГ вже приступили до виконання своїх обов’язків та приймають першочергові рішення, необхідні для розвитку громад у новій якості.

Консультація у Петровірівці

Під час зустрічей представники громад висловили свою стурбованість з приводу того, що їх ОТГ так і не отримали прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом та відповідні субвенції. 

«Нам складно планувати свій розвиток, підбирати кадри, необхідні для опанування нових повноважень, та доводити свою спроможність, коли ми не маємо для цього відповідних ресурсів, і дуже мало часу залишається до чергових місцевих виборів», – зауважила Петровірівський сільський голова Лілія Зибо. 

Разом з тим всі погодились, що є багато питань, над вирішенням яких вже сьогодні необхідно серйозно попрацювати. 

Захід у Чогодарівці

Радниця Офісу Оксана Гуненкова роз’яснила учасникам зустрічей особливості процесу реорганізації сільських рад та правонаступництва їх прав та обов’язків. 

Представників громад також цікавило, як організувати роботу старост, як це викласти у відповідних положеннях та посадових інструкціях, якими печатками при цьому можна користуватись та інші питання. 

Керівниця Одеського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Юлія Молодожен повідомила учасників зустрічей про подальші можливі перспективи співпраці та допомоги громадам, а також закликала органи місцевого самоврядування при прийнятті рішень та організації іншої діяльності покладатись у першу чергу на норми чинного законодавства.

Back To Top