16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Відбулися виїзні консультації для нових ОТГ Ширяївського району
Тривають консультаційні виїзди представників Одеського регіонального офісу Програми “U-LEAD з Європою” до об’єднаних територіальних громад, у яких 22 грудня 2019 року відбулися перші вибори голів та депутатів місцевих рад.
21 січня зустрічі пройшли у селах Чогодарівка та Петровірівка Ширяївського району, де новообрані депутати та голови ОТГ вже приступили до виконання своїх обов’язків та приймають першочергові рішення, необхідні для розвитку громад у новій якості.

Під час зустрічей представники громад висловили свою стурбованість з приводу того, що їх ОТГ так і не отримали прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом та відповідні субвенції.
«Нам складно планувати свій розвиток, підбирати кадри, необхідні для опанування нових повноважень, та доводити свою спроможність, коли ми не маємо для цього відповідних ресурсів, і дуже мало часу залишається до чергових місцевих виборів», – зауважила Петровірівський сільський голова Лілія Зибо.
Разом з тим всі погодились, що є багато питань, над вирішенням яких вже сьогодні необхідно серйозно попрацювати.

Радниця Офісу Оксана Гуненкова роз’яснила учасникам зустрічей особливості процесу реорганізації сільських рад та правонаступництва їх прав та обов’язків.
Представників громад також цікавило, як організувати роботу старост, як це викласти у відповідних положеннях та посадових інструкціях, якими печатками при цьому можна користуватись та інші питання.
Керівниця Одеського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Юлія Молодожен повідомила учасників зустрічей про подальші можливі перспективи співпраці та допомоги громадам, а також закликала органи місцевого самоврядування при прийнятті рішень та організації іншої діяльності покладатись у першу чергу на норми чинного законодавства.

