16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Як медзакладам вторинної ланки працювати з 1 квітня: роз’яснює радниця Одеського РО
Карантин дещо ускладнив роботу органів місцевого самоврядування та став викликом для медичних закладів, які зіштовхнулися з низкою питань.
У Балтській і Кілійській об’єднаних громадах Одещини є міські лікарні вторинної ланки, які на даний час перебувають на стадії укладення договорів з Національною службою здоров’я України. При цьому з 1 квітня припиняється перерахування медичної субвенції для закладів, які ще не мають укладених договорів, і тому у громад виникло питання, як вже через 10 днів фінансувати ці лікарні.
На питання відповіла радниця Одеського регіонального офісу Програми “U-LEAD з Європою” Олеся Голинська:
“На перехідний період ці лікарні можуть мати утримання з місцевих бюжетів. Звісно, це викликає певне занепокоєння у громад, оскільки значні видатки – а в умовах карантину вони стають ще більшими, ніж звичайно, – ляжуть на місцеві бюджети. Водночас, як визнають місцеві фахівці, наразі ресурси у місцевих бюджетів на утримання цих двох лікарень є. У цей перехідний період не варто змінювати систему оплати праці (зокрема посадові оклади медиків залишити за тією ж тарифною сіткою), що убезпечить місцеві бюджети від різкого збільшення витрат на охорону здоров’я. Зазначу, що об’єднані громади основним завданням вважають недопущення погіршення фінансування, а якраз навпаки – медичні послуги населенню мають надаватися в посиленому режиму високої якості”

