16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Залучення громадян через інструменти е-демократії: у Біляївській ОТГ відбулася виїзна консультація
Про інструменти залучення громадян до ухвалення рішень та електронні рішення у сфері демократичного врядування йшлося під час виїзної консультації у Біляївській ОТГ 8 лютого, яку провела Євгенія Генова, радник Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.
Під час заходу, що пройшов у форматі тренінгу, учасники – а це співробітники виконавчих органів об’єднаної громади та депутати – дізналися про електронні інструменти двосторонньої комунікації із громадою: е-звернення, е-петиції, е-консультації та е-платформи для бюджету участі, а також про доступні варіанти та чинні платформи для впровадження цих інструментів.
Зазначимо, що в Біляївській ОТГ вже є успішний приклад реалізації бюджету участі минулого року, у рамках якого перемогу здобув проект, підготовлений мешканцями селища Повстанське, що входить до складу об’єднаної громади. Крім того, практикується одна з форм е-консультацій у вигляді опитувань мешканців через веб-ресурси.
Водночас учасники зазначили, що необхідно створити новий офіційний сайт Біляївської ОТГ, який би відповідав сучасним вимогам та задовольняв потреби мешканців.
“Під час тренінгу ми дізналися і про вимоги законодавства, і про практичні приклади впровадження інструментів електронної демократії. Багато чого ми вже знали, але отримали й чимало нових знань. Відчуваємо, що є потреба змінюватися швидше, залучати молодь, бути цікавими та сучасними. Водночас, на жаль, мусимо констатувати й те, що Україна ніяк не може остаточно перейти на електронний документообіг, запровадити єдині електронні реєстри різних даних, а самі дані зробити по-справжньому відкритими”, – зазначила секретар Біляївської міської ради Людмила Борисенко.





