16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Жителі Катерино-Платонівської сільради підтримали приєднання до Коноплянської ОТГ
14 червня представники Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, взяли участь у громадському обговоренні пропозиції про добровільного приєднання Катерино-Платонівської громади до Коноплянської ОТГ. Захід відбувся у селі Маркевичеве Ширяївського району. У сільському клубі зібралось багато людей, які неоднозначно сприймали таку ініціативу, але всіх їх об’єднувало хвилювання за долю власного села та бажання дізнатись більше про реформу децентралізації.
Перед початком обговорень радник з питань децентралізації Одеського ЦРМС Оксана Гуненкова розповіла учасникам заходу про призначення реформи, про можливості, які вона дає, про особливості поточного стану її розвитку та про подальші перспективи.
«В області відбувається підготовка перспективного плану формування територій громад, – зазначила представниця Центру. – На ньому не повинно залишитись так званих «білих плям». І враховуючи завершення процесів добровільного об’єднання, Катерино-Платонівська громада ще має зовсім небагато часу і можливостей, щоби самим вплинути на перспективи свого подальшого розвитку. І зараз саме час це зробити, проголосувавши за свій вибір».
Обговорення відбувались дуже гаряче та активно. І противники, і прибічники зазначеної ініціативи дуже емоційно висловлювали свої думки з цього приводу. Як зазначає радник з питань комунікацій Центру Євгенія Генова, громадська активність місцевих мешканців може стати запорукою непоганого розвитку громади в цілому, однак важливо налагодити конструктивний діалог з місцевою владою, що буде побудований на взаємній довірі і спільних цілях. Для цього доцільно використовувати такі інструменти залучення громадян як громадські слухання, консультації з громадськістю, збори тощо.
Результати голосування, яким завершились громадські слухання, зазначили про підтримку вказаної ініціативи більшістю голосів. З урахуванням цього Катерино-Платонівська сільська рада прийняла рішення про надання згоди на добровільне приєднання громади до Коноплянської ОТГ.





