Група експертів Офісу підтримки реформ підготувала інформаційно-аналітичний дашборд та візуалізувала основні показники виконання бюджетів територіальних…
В Іванівському районі активізували роботу щодо розробки моделей об’єднаних громад
В Іванівському районі 19 травня відбувся семінар в рамках реалізації проекту «Об’єднання громад: через усвідомлення до створення», який провели директор Офісу реформ з питань децентралізації в Одеській області Юлія Молодожен і експерт Офісу з соціально-гуманітарних питань та адміністративних послуг Оксана Гуненкова. Семінар пройшов за участю керівництва району та представників органів місцевого самоврядування Іванівського, Великомихайлівського та Ширяївського районів.
За словами Ю. Молодожен, в області вже створено робочу групу, яка займеться доопрацюванням перспективного плану об’єднаних територіальних громад. У районах також доцільно створювати такі групи, причому розробляти краще кілька моделей:
«Краще прорахувати кілька моделей за методиками, які ми вам надамо. Тому що в червні вам потрібно буде довести спроможність громад і краще мати кілька варіантів. Я б не радила вам створювати модель за принципом «один район – одна громада», оскільки що зміниться в такому випадку для ваших жителів? Всі будуть їздити в Іванівку, як і зараз, так в чому тоді зміни по наближенню послуг до людей? Також не рекомендувала б міняти центри тих моделей, які вже є в затвердженому в минулому році облрадою перспективному плані. А ось конфігурації ви міняти можете. Тільки не керуйтеся при цьому особистими симпатіями, керуйтеся інтересами людей», – порадила вона.

Зараз, згідно із затвердженим планом, в Іванівському районі пропонується створити чотири громади: Іванівську, Коноплянський, Червонознам’янська і Петровську. Присутні представники органів місцевого самоврядування повідомили, що ще подумають над цими моделями і змінять їх конфігурації.
Крім того, в. о. голови райдержадміністрації Тетяна Новікова пообіцяла, що робоча група в районі буде створена вже на наступному тижні.

Виступаючи перед присутніми, Юлія Молодожен зазначила, що в рамках реформи з децентралізації райони в нинішньому вигляді будуть ліквідовані, в країні залишиться 120-150 районів, причому в кожному з них будуть проживати не менше 150 тисяч чоловік.
«Які райцентри будуть у нових районах, поки невідомо, тому і прив’язуватися до існуючих не потрібно. Зверніть увагу, що у майбутніх районів будуть лише дві функції: утримання спеціалізованих навчальних закладів та медичних установ другого рівня. Всі інші функції будуть передані на місця громадам. Також будуть розпущені райради і ліквідовані райдержадміністрації. Замість голови РДА і замість голови облдержадміністрацій будуть префекти. Законопроект про інститут префектів розглядається Верховною Радою», – зазначила директор Офісу реформ.

Крім того, напередодні експерти Офісу реформ побували на сходах сіл Михайлопіль в Іванівському районі та Новоєлизаветівка в Ширяївському районі. Раніше у Михайлополі висловили незгоду з включенням до складу Коноплянської громади, однак зараз настрої змінилися. Новоєлизаветівка і деякі інші села Ширяївського району також, ймовірно, увійдуть в цю ж громаду, оскільки жителям набагато зручніше і швидше добиратися до Конопляного, ніж до Ширяєвого.

За попередніми даними, Коноплянська громада планує завершити процес об’єднання в цьому році, щоб з 1 січня наступного року вже вийти на прямі бюджетні відносини з державним бюджетом і отримувати державну субвенцію на розвиток інфраструктури.



