skip to Main Content

У Рені відбувся семінар з питань реформи місцевого самоврядування

У Ренійському районі 17 травня відбувся семінар для близько 60 представників Ренійської райдержадміністрації, апарату районної ради, органів місцевого самоврядування м. Рені, сільських голів та бухгалтерів сільських рад Ренійського району.

Тема семінару була присвячена питанням реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, фінансово-бюджетної децентралізації. Захід провели радники Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, Оксана Гуненкова та Олеся Голинська.

32835125_626353317718051_8410840095048859648_n

Зустріч актуалізована тим, що в Ренійському районі поки не створено жодної ОТГ, а активність процесу обговорення перебуває на досить низькому рівні. Не лише мешканці району, а й представники влади досі не сформували чіткого уявлення про перспективи подальшого розвитку у форматі об’єднаних територіальних громад, викликають занепокоєння питання кадрового потенціалу, майбутньої фінансової спроможності, порядку управління бюджетними закладами, що знаходяться на території району тощо.

32765931_626354321051284_4282031399965294592_n

Основна увага радників Одеського ЦРМС та учасників була зосереджена на перевагах добровільного об’єднання та аспектах міжмуніципального співробітництва в Україні, на вивченні позитивного досвіду ОТГ Одеської області, зокрема, щодо рівня їх фінансової спроможності, роботи з кадрами, передачі ресурсів та повноважень. Особливий акцент зроблено на ролі перспективного плану в процесі майбутнього об’єднання, а також на особливостях процедур ініціювання та громадського обговорення добровільного об’єднання громад Ренійського району.

Back To Top