16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Децентралізація на Одещині: якими є перспективи приєднання до Любашівської ОТГ
Приступаючи до стратегічного планування місцевого розвитку, кожна об’єднана громада має враховувати можливості та перспективи свого подальшого розширення а також співробітництва із сусідніми громадами. Про це вели розмову представники Любашівської ОТГ з радником з питань децентралізації Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», Оксаною Гуненковою, яка відвідала громаду 16 січня з метою надання консультацій.
«На жаль, до сьогоднішнього дня депутати обласної ради не хочуть схвалити проект перспективного плану формування громад, який би повністю покривав територію Одеської області, – зауважила радник Центру. – Це надовго затримало процес приєднання до Любашівської ОТГ Бобрицької та Кричунівської громад, які висловили таке бажання ще на початку минулого року».
Разом з тим Оксана Гуненкова зазначила, що не слід втрачати час, сподіваючись на активність депутатів обласної ради, а вже сьогодні із сусідніми громадами обговорювати спільні для всіх наявні проблемні питання та шукати шляхи їх вирішення. Допомогти в цьому можуть інструменти міжмуніципального співробітництва.
«Договори про таке співробітництво можуть також допомогти налагодити ефективну співпрацю із Боківською та Новоселівською громадами та підготуватись до їх подальшого приєднання до Любашівської ОТГ», – повідомила радник.
Учасники зустрічі також обговорили можливості міжмуніципального співробітництва при вирішенні питань поводження з твердими побутовими відходами, водозабезпечення, надання адміністративних та інших послуг населенню тощо.



