16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Для сімейних лікарів Одещини провели майстерню успішності
В Одесі 12 червня відбувся перший тренінг у рамках проекту «Майстерня успішного лікаря», який організували спільно Одеський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, Департамент охорони здоров’я Одеської облдержадміністрації, Центр здоров’я та комунікацій і Академія сімейної медицини України.
Метою заходу, учасниками якого переважно стали сімейні лікарі Одещини, стала актуалізація різноманітних навичок у практиці лікаря первинної ланки задля ефективного використання часу і зусиль лікаря та залучення якомога більшої кількості пацієнтів, котрі у рамках медичної реформи наразі продовжують обирати сімейних лікарів.
«Одеський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений у рамках Програми «U-LEAD з Європою», надає експертну і консультаційну підтримку з питань впровадження децентралізації і секторальних реформ в Україні. Реформа системи охорони здоров’я є однією з найважливіших у нашій державі, тож Центр постійно залучається до всебічної підтримки подібних заходів. Сьогодні було обрано цікавий формат: крім панельних дискусій, будуть проведені паралельно чотири майстер-класи для вас як фахівців, запропоновано до вашої уваги нові розробки та медичні інструменти. Тож ми сподіваємося на плідну роботу і як підвищення рівня кваліфікації сімейних лікарів в Одеській області, так і залучення на ці посади молодих спеціалістів», – зазначила у вступному слові Євгенія Генова, радник з питань комунікації ОЦРМС.
Як розповіла головний лікар Центру здоров’я та комунікації Оксана Пастернак, на сьогодні в області працюють понад тисячу сімейних лікарів, однак переважно це фахівці пенсійного або передпенсійного віку. Є питання і до кваліфікаційного рівня:
«Думаю, ви всі добре пам’ятаєте, як починалася ця реформа колись, як лікарі проходили перепідготовку, отримали відповідні документи, але не отримали повних і всебічних знань. Наше завдання сьогодні – не лише сертифікувати вас, а й дати знання, навички, вміння, практичні поради», – пояснила вона.
Під час майстерні її учасники обговорили питання комунікації між лікарем і пацієнтом, умови успішної загальної медичної практики, а також відвідали майстер-класи з діагностики і лікування.
На завершення лікарі отримали сертифікати про проходження першого тренінгу із запланованої серії, що складається з чотирьох інтерактивних майстерень.







