skip to Main Content

Для жителів чотирьох сіл Зеленогірської ОТГ відбулися виїзні консультації Одеського ЦРМС

Радник з питань комунікації Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, Євгенія Генова 4-5 червня провела виїзні консультації про інструменти залучення громадських організацій та громадян до прийняття рішень у селах Зеленогірської об’єднаної територіальної громади Любашівського району, де 30 червня відбудуться перші вибори. Заходи пройшли у селищі Зеленогірське, селах Солтанівка, Гвоздавка Друга і Ясенове Друге.

Особливості партисипативної демократії в умовах децентралізації, функціонування ОТГ та законодавчі вимоги до перших виборів як одного з інструментів прямої демократії стали предметом обговорення під час навчально-інформаційних зустрічей. Найбільше громадян цікавило, як залучати молодь до процесів управління громадою, як отримувати зворотній зв’язок з мешканцями та акумулювати пропозиції про реалізацію різноманітних проектів, як організовувати громадські слухання, збори та консультації та яка роль старости у цих процесах тощо.

“Під час зустрічей у Гвоздавці Другій і Солтанівці, які увійшли до складу Зеленогірської ОТГ ми обговорювали питання  функціонування громади після об’єднання, налагодження співпраці з місцевими жителями, дізналися про те, які функції у цьому діалозі належать старості, які – депутатам, а які – голові, і що залежить від самих селян. Цікаво було почути про успішні приклади в інших громадах і про те, як робити членів громади більш активними, ініціативними. Для села пасивність часто є проблемою, з якою ми не раз зіштовхувалися. Але в новій громаді, вже об’єднаній, так бути не повинно”, – зазначила після заходів Гвоздавський сільський голова Олена Джугір.

Оксана Ткаченко, секретар Зеленогірської селищної ради, розповіла, що процес об’єднання громад не був простим, з жителями довколишніх сіл проводилося чимало зустрічей, тривала роз’яснювальна робота:

“З людьми працювати непросто, але цікаво. Особливо коли бачиш позитивний результат, розумієш, що вдалося донести свою думку, вийти на діалог, не допустити конфлікту. А зіткнення часто бувають не через те, що справді порушуються чиїсь інтереси, а тому, що вчасно не було знайдено порозуміння. Тому такі зустрічі у форматі навчання сприяють отриманню об’єктивної інформації”.

Back To Top