16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Директор Одеського ЦРМС взяла участь у навчальному семінарі про державну регіональну політику
Юлія Молодожен, директор Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, взяла участь у навчальному семінарі для директорів, присвяченому сучасній державній регіональній політиці, розробці місцевих стратегій та підготовці проектних заявок.

Задав тон семінару експерт Анатолій Ткачук висловом “Оптимізм – наш моральний обов’язок, особливо коли ми будуємо державу”. Україна сьогодні має багато викликів, одним з яких є демографія. Тому саме громадам треба зрозуміти, що дуже важливо створювати умови та залучати людей жити на свої території.
Експерт Юрій Третяк, окреслюючи основні досягнення у формуванні державної регіональної політики в останні роки зазначив:
“Ми маємо зрозуміти основний принцип: “Жодного плану без грошей, жодної копійки – без плану!”.
Василь Кашевський, Геннадій Русанов та В’ячеслав Топоров впродовж навчання окреслили основні підходи до розробки стратегій громад, проаналізували основні проблеми подання заявок на ДФРР та інші бюджетні фонди. За станом аналізу проектних заявок, що подаються органами влади на ці конкурси, – жодна не відповідає критеріям проектної заявки. Тому якщо зараз громади не навчаться писати гарні проекти – вони не будуть конкурентоспроможними в отриманні коштів європейських фондів, коли настане час та можливість ними скористатися.

