16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Директор Офісу реформ розповіла про децентралізацію представникам національно-культурних товариств
У четвер, 16 червня, директор Офісу реформ Юлія Молодожен взяла участь у плановому засіданні ради представників національно-культурних товариств Одеської області, що діє при управлінні культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської облдержадміністрації.
Під час засідання директор Офісу розповіла про реформу децентралізації Одеській області, про етапи її реалізації та головні цілі. Окремо Юлія Молодожен окреслила питання, яке часто звучить під час зустрічей з мешканцями південних районів області: чи не загрожує децентралізація національно-культурній самобутності народів, які проживають на території Одещини.
«Реформа децентралізації не передбачає злиття населених пунктів та будь-які асимілятивні кроки. Суть реформи полягає у наближенні послуг до людей та розширення впливу мешканців сіл на місцеву владу, а, відповідно, і посилення механізмів контролю влади з боку громади. При цьому жодних кроків щодо фізичного злиття різних сіл в одне не відбуватиметься, – пояснила вона.

Водночас представник ромського національно-культурного товариства Сергій Єрмошкін відзначив, що у нього є побоювання щодо асиміляції та пообіцяв, що він разом з колегами напрацює пропозиції до уряду та Верховної Ради щодо того, як врахувати інтереси національних громад під час реформи.

У свою чергу, Ю. Молодожен запевнила представників громад у відкритості роботи Офісу:
«Ми завжди готові до діалогу та будемо вдячні, якщо ви розробите документ щодо врахування інтересів національних громад, адже реформа передбачає покращення життя громадян, а не погіршення, тож ми чекаємо на ваші конструктивні пропозиції», – зазначила директор Офісу реформ.


