skip to Main Content

Експерт Одеського ЦРМС взяла участь у роботі фінансово-економічного форуму в Києві

20 грудня експерт з питань місцевих фінансів Одеського ЦРМС Олеся Голинська взяла участь у роботі  фінансово-економічного форуму «Управління бюджетними коштами: становлення і розвиток», організованому під егідою Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень у м. Києві. Захід проводився за участю представників Міністерства фінансів України, Міністерства регіонального розвитку, Державної аудиторської служби, партнерських поектів та організацій.  Захід був вкрай цікавим у першу чергу, в руслі важливих секторальних та бюджетної реформ. Виступи спікерів носили суто практичний характер та стосувалися методології формування та виконання бюджету. Особливий акцент зроблено на необхідності завершення процесу повного запровадження програмно-цільвого методу на всіх стадіях бюджетного процесу та на всіх рівнях місцевих бюджетів.

Ігор Цехановський, головний бухгалтер Департаменту фінансів Вінницької ОДА:

«Програмно-цільовий метод  дає не лише великі аналітичні можливості та можливість підняти місцеві бюджети на новий рівень розуміння ефективності.  Він, зрештою, дає змогу реалізувати ключові засади бюджетної системи України, втілені у принципах єдності та субсидіарності, за якими будуються фінансові відносини в Європі та у розвинених світових економіках. Зазначимо, що Вінницька область – єдина в Україні, яка, не виходячи за межі діючого законодавства та не чекаючи «вказівок згори», ще у 2016 році запровадила цю методологію на рівні всіх бюджетів, аж до сільських та селищних, які поки не увійшли у формат ОТГ.

Заступник директора Департаменту місцевих бюджетів Міністерства фінансів України Сергій Макацарія зазначив, що сьогодні ОТГ  – в особливому полі зору Мінфіну. Адже недостатній кадровий потенціал фінансистів у громадах (які, у переважній більшості, ще вчора працювали на посадах бухгалтерів) потребує їх системного навчання та підвищення кваліфікації. Цю думку в своїх виступах підтримали начальники департаментів фінансів, зокрема, Чернігівської, Житомирської, Чернівецької областей.

Цікавим та змістовним був виступ Тетяни Марчук – директора Департаменту контролю органів влади, оборони, правоохоронних органів та місцевих бюджетів  Державної аудиторської служби України. Її виступ стосувався порядку проведення аудиту місцевих бюджетів та посиленні акценту на оцінку ефективності витрачання бюджетних коштів; так само вона торкнулася кадрових проблем в ОТГ. Аудитор, зокрема, також розповіла про труднощі проведення контрольного заходу у м. Кодима Одеської області.

Заступник директора Департаменту з питань регіонального розвитку Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Олена Бойко:

«Актуальною задачею нинішнього етапу бюджетної децентралізації є поєднаня засад стратегічного та середньострокового прогнозування соціально-економічного розвитку із бюджетним плануванням, втіленим у бюджетні програми з притаманними кожній показниками результативності, саме на їх основі можна визначати ступінь досягнення стратегічних цілей».

Директор Департаменту бюджету та фінансів Житомирської міської ради Сергій Гаращук  наочно продемонстрував цей принцип,  презентувавши таку систему – вона вже діє на рівні його міста.

Учасники форуму, у першу чергу, представники Мінфіну та керівники місцевих фінансових органів запропонували розпочати роботу із створення відповідних методик та із запровадження цих практик на рівні ОТГ.

 

Back To Top