Група експертів Офісу підтримки реформ підготувала інформаційно-аналітичний дашборд та візуалізувала основні показники виконання бюджетів територіальних…
Експерти Одеського ЦРМС провели семінар для новоутворених об’єднаних громад
У п’ятницю, 3 листопада, за ініціативи Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, в Одесі, у конференц-залі готелю «BOSSFOR» відбувся семінар для голів та депутатів сільських, селищних та міських рад, що були обрані на місцевих виборах 29 жовтня цього року в об’єднаних територіальних громадах. У заході також взяли участь представники ОТГ, які будуть допомагати організовувати перші сесії новообраних рад та братимуть участь у процесах реорганізації відповідних сільських рад.
Відкриваючи семінар, директор Центру Юлія Молодожен привітала новообраних голів та депутатів рад ОТГ з успішним проходженням чергової сходинки становлення об’єднаних громад та зауважила, що найбільш складні етапи у їх розвитку лише починаються:
«Наш Центр готовий і надалі надавати підтримку об’єднаним громадам з різних питань і для цього з вами активно співпрацюватимуть наші експерти», – зазначила вона та повідомила присутніх про завдання, напрямки та специфіку роботи Центру розвитку місцевого самоврядування.
Радник Центру з питань децентралізації Оксана Гуненкова розповіла про особливості підготовки та проведення першої сесії ради ОТГ, організації діяльності постійних депутатських комісій ради.
Активне обговорення викликало питання формування виконавчих органів рад з урахуванням необхідності раціонального використання фінансових ресурсів громад та забезпечення якісного обслуговування їх мешканців. Не менш важливим для присутніх виявилось й обговорення організаційних питань реорганізації рад, що увійшли до складу ОТГ, забезпечення роботи старост, правильного оформлення відповідних рішень та трудових відносин з працівниками цих рад.
Учасники заходу мали можливість поставити питання, які їх хвилюють, повідомити про проблеми, які на їх думку потребують правового врегулювання для поліпшення обслуговування мешканців об’єднаних громад, та обмінятись контактами.
Наприкінці семінару представники громад обговорили з організаторами можливість подальшої участі у навчальних заходах Центру та подякували за отримані роз’яснення й методичні рекомендації.
“Дякуємо за проведення такого семінару. Питання були корисні і стануть нам у нагоді під час здійснення перших кроків уже в якості об’єднаної громади, адже, хоч у нас і досвідчені працівники, але нового все ж дуже багато. Особливо корисними були висвітлення питань організації діяльності постійних депутатських комісій ради та її виконавчих органів, підготовки та проведення першої сесії, організаційні питання реорганізації рад, що увійшли до складу ОТГ, кадрові питання та питання служби в органах місцевого самоврядування”, – зазначив голова Березівської ОТГ Валерій Григораш.









