16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Експерти Одеського ЦРМС провели семінар у Великомихайлівському районі
13 березня Одеським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеним за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, спільно з Великомихайлівською районною радою був організований одноденний семінар для депутатів та посадових осіб органів місцевого самоврядування Великомихайлівського району, державних службовців Великомихайлівської райдержадміністрації, керівників комунальних закладів освіти та інших установ. У приміщенні районної ради з учасниками заходу зустрілись експерти Центру Олеся Голинська та Оксана Гуненкова та поінформували про особливості поточного стану реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади і бюджетної політики.
На території Великомихайлівського району вже створено дві ОТГ: Великомихайлівська та Цебриківська. З 24-х громад, які функціонували до 2015 року, 14 увійшли до створених ОТГ. 61% загальної площі району відноситься до територій об’єднаних громад. Тому актуальним для району питанням є можливість приєднання суміжних громад до створених ОТГ. Радник з питань децентралізації Одеського ЦРМС Оксана Гуненкова повідомила про особливості процедур приєднання та зауважила на тому, яку роль в цих процесах відіграють перспективні плани формування територій громад.
«В нашому регіоні такий план не покриває повністю територію області. Депутати обласної ради переважно вносять до нього лише громади, які вже утворились, у їх фактичних межах та без урахування перспектив розширення. Це значно ускладнює можливість приєднання та відтерміновує її на невизначений час, заважаючи громадам долучатись до процесів об’єднання», – підкреслила Оксана Гуненкова. Радник також поінформувала про можливість та особливості використання інструменту міжмуніципального співробітництва для об’єднання різних ресурсів громад з метою вирішення їх спільних проблем та підвищення якості надання послуг населенню.
Дуже зацікавив присутніх виступ радника з питань місцевих фінансів Одеського ВП ЦРМС Олесі Голинської, яка повідомила про нові підходи у розподілу державних коштів, що спрямовуються на забезпечення діяльності бюджетних закладів соціальної сфери, у тому числі при розрахунку освітньої субвенції. Для громад, які ще розмірковують про можливість об’єднання, корисним було дізнатись про порядок обрахунку спроможності ОТГ на стадії прийняття рішення про її створення та про державну фінансову підтримку ОТГ.
Наприкінці заходу голова Великомихайлівської районної ради Катерина Лаптієнко подякувала від імені усіх учасників експертам за надані ґрунтовні роз’яснення з актуальних важливих питань.





