16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Журналісти та чиновники за ініціативи Одеського ЦРМС вперше обговорили медичну реформу у форматі вільного спілкування
За ініціативи Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, відбулося обговорення медичної реформи за участі директора Департаменту охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації В’ячеслава Полясного та журналістів. Захід пройшов у форматі прес-кафе, причому представники ЗМІ вперше отримали можливість неформально поспілкуватися з представниками органів влади та отримати як відповіді на питання про реалізацію реформи, так і запропонувати Департаменту кроки, що, на їх думку, покращать висвітлення змін у державі та інформування суспільства.
«Не так часто ті, хто безпосередньо реалізує реформи, та ті, від кого великою мірою залежить їх сприйняття громадянами, мають змогу зустрітися й поспілкуватися у такому форматі. Одеський ЦРМС зацікавлений у тому, аби висвітлення реформ у засобах масової інформації відбувався об’єктивно і достовірно, тож тому ми виступили з такою ініціативою – провести зустріч і змодерувати її так, аби обидві сторони отримали корисний результат і продуктивні пропозиції», – зауважила, відкриваючи захід, Юлія Молодожен, директор ОЦРМС.
Схожу думку висловила радник з питань комунікації Євгенія Генова:
«Медична реформа – це те, що чи не найактивніше обговорюється сьогодні в Україні. Однак мушу констатувати: часто у суспільстві множаться нічим не обгрунтовані фейки, міфи, недостовірна інформація, а цей процес ще й нерідко активізують політики, додаючи «хмизу» у вогонь і підкидаючи чутки. Тому ми хочемо, щоб ви отримували завжди якісну, оперативну і повну інформацію про реформи від першоджерел, зокрема і про медичну».
Під час виступу В. Полясний розповів про основні етапи реалізації медреформи, назвав їх орієнтовні терміни і шляхи досягнення цілей, детально зупинився на особливостях реформи в Одеській області, зокрема розповів про новації, що запроваджуються у регіоні та, ймовірно, розповсюджуватимуться на інших територіях як успішні.
Особливе зацікавлення викликала демонстрація «медичного портфеля», який уже закупили для фельдшерів Окнянського району і планують закупити для всіх ФАПів області – всього понад 500 одиниць. Вартість такого портфеля – близько 42 тис. грн, до його складу входять планшет з SIM-картою та різноманітне медико-діагностичне мобільне обладнання:
«Це була ініціатива нашої області – розробити такий портфель для сільської медицини, за допомогою якого фельдшер може як провести швидку діагностику, так і передати всі дані про пацієнта його сімейному лікареві, який оперативно ухвалюватиме відповідні рішення. Це економить час, зокрема в тих умовах, коли кожна секунда грає важливу роль», – пояснив директор Департаменту.
Під час обговорення журналісти висловили побажання отримувати оперативні коментарі фахівців стосовно медичної реформи (зокрема, за можливості, у телефонному або онлайн-режимі без надсилання письмових запитів), а також запропонували проводити тематичні прес-тури та організувати конкурси на краще висвітлення реформи.
«Це стимулюватиме колег писати активніше і доступніше для читачів/глядачів, тож було б непогано, якби обласна рада і обласна адміністрація запропонували ще й такий формат співпраці», – зазначив заступник головного редактора газети «Порто-франко» Олександр Галяс.








