skip to Main Content

Фінансистів ОТГ Одещини навчали особливостям забезпечення закладів охорони здоров’я

В Одеському Центрі розвитку місцевого самоврядування Програми “U-LEAD з Європою” 20 вересня відбувся тренінг «Сучасна система фінансово-бюджетного забезпечення комунальних некомерційних підприємств закладів охорони здоров’я».

Серед учасників – представники місцевих фінансових органів ОТГ, головних розпорядників та КНП (ЗОЗ). Навчання організувала та провела радниця Центру з питань місцевих фінансів Олеся Голинська.

На тренінгу розглядалися важливі зміни в системі фінансового забезпечення медичних закладів, пов’язані з поглибленням медичної реформи. Так, значна увага приділена питанням надання медичної субвенції для вторинного та третинного рівнів медичної допомоги, яка все ще розраховуватиметься до 01.04.2020 року, а вже з квітня 2020 року заклади переходять на фінансування за рахунок державної програми медичних гарантій.

Висвітлено роль ОМС у нових умовах бюджетного забезпечення діяльності установ вторинного та третинного рівня, яке здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів. Обговорено взаємовідносини головних розпорядників з КНП (ЗОЗ) первинного, вторинного та третинного рівнів. Поглиблено розглядалися питання капітації НСЗ на рівень первинної медичної допомоги, наведена номенклатура підвищуючих та понижуючих коефіцієнтів. В окремий блок виділено порядок правонаступництва та передачі до статутного фонду установ майна територіальних громад, узгодження та затвердження фінансових планів, формування фонду заробітної плати, надано рекомендації щодо фінансових показників діяльності спроможних КНП (ЗОЗ).


В ході тренінгу виникало багато практичних питань, які стосувалися джерел фінансування.

Наталія Ніколаєнко, начальниця фінансового управління Біляївської міської ради, зазначила:

«Сьогодні взаємовідносини громад з новоствореними комунальними підприємствами охорони здоров’я є досить різносторонніми та складними з методологічної точки зору. Адже, з одного боку, КНП (ЗОЗ) автономізувалися та в умовах медичної реформи мають здійснювати свою фінансову діяльність цілком самостійно. З іншого – окрім того, що ради залишаються власниками їх майна, ми зацікавлені в якісному та ефективному медичному обслуговуванні населення, а отже, питання оплати комунальних послуг, капітальних ремонтів, закупівлі обладнання залишаються в нашій компетенції. Перед нами постають досить складні питання поєднання норм бюджетного та господарського законодавства, тому навчання, проведені Одеським ЦРМС, зі специфічного кола питань, які сьогодні підіймалися – є вкрай актуальними».

Back To Top