skip to Main Content

В Одеському Центрі розвитку місцевого самоврядування відбувся семінар для проєктних менеджерів громад

В Одеському Центрі розвитку місцевого самоврядування Програми “U-LEAD з Європою” 18-19 вересня відбувся дводенний тренінг “Розробка та подання проєктів розвитку”. Серед учасників – представники 13 об’єднаних територіальних громад, здебільшого проєктні менеджери, які мають певні знання з управління проєктами. Навчання проводив радник з регіонального розвитку Віктор Бондарук.

У першій частині заходу була надана коротка базова інформація з проєктного менеджменту з орієнтацією на проєкти регіонального розвитку.

Більш поглиблено з використанням практичних вправ напрацьовувались навички з підготовки проєктної заявки, застосовувались методичні рекомендації, розроблені в рамках Програма “U-LEAD з Європою” з урахуванням системи оцінки та фокусуванням на підготовку якісної проектної заявки.

Найбільш детально й жваво пройшла фінальна частина заходу з обговоренням поширених помилок при розробці проєктів регіонального розвитку.

«За доволі короткий час нам вдалось розвинути власні проєктні ідеї, обговорити їх з колегами, а також, ознайомитись з напрацюваннями інших ОТГ. Це 12 тем з різних галузей життєдіяльності громад – культури, сільського господарства, підтримки місцевого бізнесу, залучення інвестицій, спорту тощо. В результаті, ми з колегами стали більш впевненими у своїх силах, і орієнтованими на двох головних друзів розробника проєктної заявки – уважність при вивченні умов конкурсу та логіки при викладенні матеріалу», – відзначила фахівчиня Біляївської міської ради Олена Сморудова.

Back To Top