skip to Main Content

Фахівці ОТГ Одещини вивчали питання фінансування шкіл і звітування про програми

До початку наступного навчального року всі новостворені ОТГ Одещини, де перші вибори відбулися у 2017 році, мають створити управління освіти та перебрати на свій баланс абсолютно всі освітні заклади. Про такі вимоги завдань реформи освітянської галузі та обґрунтування їх необхідності під час тренінгу 27 листопада розповіла експерт з питань управління місцевими фінансами Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, Олеся Голинська.

У заході, що пройшов в Одесі і був присвяченій актуальним питанням планування місцевих бюджетів, взяли участь головні бухгалтери, начальники фінансових управлінь,  спеціалісти з бухгалтерського обліку об’єднаних громад області.

DSC01758

Особливе зацікавлення у присутніх викликало реформування освіти та, відповідно, її фінансування.

Як зазначила О. Голинська, підготовку та організацію 2018-2019 навчального року повинні будуть здійснювати органи  управління освітою об’єднаних територіальних громад.

«Для цього вам потрібно вже з 1 січня наступного року почати створювати відповідні структурні підрозділи. У кого з вас є музичні школи чи школи естетичного виховання абощо, не забувайте, що тепер вони, у відповідності до нового наказу Міністерства фінансів, також перебувають у мережі освіти і плануються як бюджетна програма галузі освіти», – роз’яснила вона.

DSC01775

Важливим питанням стало обговорення спроможності ОТГ взяти на себе повноваження щодо надання державних пільг і допомог, про що громади вже отримали запит від департаменту соцзахисту Одеської облдержадміністрації. Втім, як розповіли представники об’єднаних громад, жодна з них не готова прийняти ці повноваження, оскільки на місцях не мають відповідної кадрової бази, це не належить до обов’язків первинної ланки місцевого самоврядування, та й бюджетних коштів для цієї мети не вистачить.

DSC01827

Хвилювало бухгалтерів об’єднаних громад Одещини і питання реалізації програмно-цільового методу, і середньострокового планування:

«Потрібно, щоб робота була налагоджена стабільна, за конкретними програмами та чітко прописаними заздалегідь видатками. Неправильно, коли кожної сесії місцеві ради вносять зміни до бюджетів. Це аж ніяк не вписується у вимоги стратегічного мислення та роботи на середню й далеку перспективу. На сьогоднішньому тренінгу нам пояснили, що вже скоро ця ситуація, у якій ми живемо два десятиріччя, зміниться на краще, тож нам тепер потрібно якомога більше вчитися працювати у нових реаліях. На щастя, ці реалії збігаються з тим, чого прагнемо ми на місцях уже багато років», – зазначила Катерина Шалай, начальник фінуправління Вeликомихайлівськоі сeлищноі ради.

Спільну думку присутніх висловила начальник фінансового управління Біляївської ОТГ Наталя Ніколаєнко, яка розповіла, що на місцях відсутній фінансовий ресурс для виплати пільг за житлово-комунальні послуг. Водночас, згідно з проектом закону про Держбюджет, винесеного на перше читання, вони включені до видаткової частини місцевих бюджетів.

DSC01788

Особливу зацікавленість фінансистів і бухгалтерів викликала методика складання звіту про виконання паспортів бюджетних програм, зокрема в частині звітування про показники їх результативності, адже в цьому році громади вперше робитимуть звіт про оцінку результативності бюджетних програм.

«В подальшому це стане основною для прийняття управлінських рішень щодо оптимізації та переформатування переліку програм», – пояснила О. Голинська.

DSC01862

Back To Top