skip to Main Content

Глава Уряду: Децентралізація надала регіонам більше можливостей – час підвищувати відповідальність місцевої влади

Реформа децентралізації, розпочата три роки тому, вже дозволила регіонам України отримати більше  можливостей, забезпечити фінансову та адміністративну самостійність, і сьогодні треба розвивати та підсилювати цей процес, підвищуючи рівень відповідальності місцевої влади. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час ІІІ Щорічного круглого столу міських голів у Києві.

«Дуже знаковим є те, що завдяки децентралізації, розвитку місцевого самоврядування наші міста починають відновлення, і люди це відзначають. І сьогодні нам треба забезпечити ще один важливий елемент – підвищення відповідальності на місцях для того, аби інструменти, які  має місцеве самоврядування, розвивалися більш динамічно, аби ці інструменти були ефективними, і люди могли впливати на ухвалення рішень на місцях. Дуже важливо, аби думки влади співпадали з думками громади», – сказав Глава Уряду.

Він також відзначив успіх процесу  формування об’єднаних територіальних громад. «Я не бачив жодної територіальної громади, в якій після об’єднання щось змінилося б на гірше», – сказав Володимир Гройсман.

Він підкреслив, що дуже вірним є й перехід громад на стратегічне планування та намагання започатковувати стратегічні проекти розвитку на місцях.  Глава Уряду додав, що реалізації таких проектів сприятиме макроекономічна стабілізація та економічний ріст, який є стратегічним орієнтиром для Уряду.

Володимир Гройсман нагадав, що Уряд затвердив Середньостроковий план роботи Уряду, який враховує п’ять ключових пріоритетів – проведення прозорої приватизації, проведення пенсійної реформи, проведення земельної реформи задля формування потужного середнього класу фермерів, проведення перетворень в освіті та системі охорони здоров’я.

 

Back To Top