16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Головні лікарі Центрів ПМСД беруть участь у дводенному тренінгу, організованому за підтримки Одеського ЦРМС
В Одеському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” та Мінрегіону України, розпочався дводенний тренінг (30-31 жовтня) «Стихія виживання: ефективний менеджмент медичного закладу в нових реаліях”, що є четвертим у рамках проекту «Майстерня успішного лікаря» з циклу навчальних заходів для керівників медичних закладів області, який реалізується спільно Одеським ЦРМС, Центром здоров’я та комунікацій та департаментом охорони здоров’я Одеської облдержадміністрації.
У заході беруть участь близько 20 головних лікарів центрів первинної медико-санітарної допомоги. Його метою є підвищення потенціалу керівників медичних закладів щодо ефективного розвитку, а серед завдань – навчити керівників навичкам менеджменту в управлінні медичним закладом, ефективному веденню переговорів, користуватись сучасною міжнародною класифікацією для сімейних лікарів, опрацювати сучасні стратегії надання первинної допомоги за різних умов.
Перед учасниками виступила директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олена Теряєва. Вона закликала керівників медичних закладів щодня перевіряти ситуацію з укладення договорів між сімейними лікарями та пацієнтами, адже наразі відсоток укладених угод по Одеській області складає 42,17%.
Другий напрямок, за яким керівник департаменту закликала посилити роботу, – забезпечення всіх лікарів без винятку комп’ютерами.
Третій важливий крок – покращити та активізувати роботу госпітальних рад, зазначивши, що незабаром представники ОДА відвідають всі госпітальні округи.
Четвертий напрямок – онкопревенція, виявлення ракових захворювань на ранніх стадіях під час планових медичних оглядів.
Крім того, в області створюються дві виїзні групи у складі вузьких спеціалістів: ендокринолога, пульмонолога, кардіолога, педіатра тощо, які з відповідним обладнанням проводитимуть обстеження населення у селах і містечках області для підсилення медичної превенції.
Також у перший день роботи тренінгу своїми напрацюваннями і позитивним досвідом роботи поділилися Тетяна Дяченко, головний лікар КП «КНП Вознесенський МЦ ПМСД», Оксана Луцька, директор КНП “Великогаївська амбулаторія загальної практики-сімейної медицини” та Роман Колонтай, головний лікар КНП «Балтський ЦПМСД».






