skip to Main Content

У Нерубайському відбулися громадські слухання про створення об’єднаної територіальної громади

9 серпня директор та радник з юридичних питань Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України взяли участь в громадських слуханнях, що проводились в с. Нерубайське з питання створення об’єднаної територіальної громади с.Нерубайське та с.Холодна Балка Біляївського району Одеської області.

На початку заходу директор Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України Юлія Молодожен виступила перед мешканцями с. Нерубайське з презентацією на тему реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, що триває в Україні, розповіла про переваги об’єднання для громад, зміни в системі управління та фінансування після об’єднання, а також про успіхи, яких досягли ОТГ Одеської області, що вже об’єдналися.

В ході зустрічі у мешканців с.Нерубайське виникало багато питань, зокрема, як зміниться бюджет громади після об’єднання, чи вистачить додаткових доходів бюджету, що отримає громада після об’єднання,  для утримання нових об’єктів комунальної власності, що будуть передані з району, чи буде їх громада спроможною та яка методика визначення спроможності громад, тощо.

«При визначенні спроможності громади основними критеріями є наявність відповідних кадрових ресурсів, фінансового забезпечення та розвинутої інфраструктури,» – повідомила директор центру Молодожен Юлія Борисівна.

По результатах громадських слухань було проведено голосування, за яким мешканці громади майже одноголосно проголосували за об’єднання. Це стало першим кроком, яким визначені майбутні контури об’єднаної територіальної громади, та для успішного завершення об’єднання громад процес має бути пришвидшений.

Радник з юридичних питань, Бойко Анастасія, надала консультацію секретарю Нерубайської сільської ради Дідок Надії Юхимівні з питань подальших кроків на шляху до створення об’єднаної територіальної громади та порядку оформлення відповідних рішень Нерубайської сільської ради.

Голова Нерубайської сільської ради Юрківський Василь Людвикович та мешканці с.Нерубайське подякували представникам Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України за доступні та фахові роз’яснення з питань децентралізації, а також за підтримку громади на шляху до об’єднання та висловили сподівання на подальшу співпрацю.

 

Back To Top