skip to Main Content

Кабінет Міністрів України визнав спроможними вісім ОТГ Одеської області: роз’яснення Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування

Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження “Про визнання спроможними об’єднаних територіальних громад” від від 11 жовтня 2017 р. № 722-р. У додатку до розпорядження міститься перелік всіх ОТГ, які визнано спроможними. Що стосується Одеської області, то такими визнано наступні об’єднані громади: 

отгсп

Таким чином, уряд визнав спроможними 8 ОТГ Одещини. Одеський Центр розвитку місцевого самоврядування надає роз’яснення щодо даного документу.

“Як відомо, до вже створених ОТГ можуть приєднуватися інші ради. Проте є певні умови приєднання, які прописані у Законі України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”. Зокрема, добровільно приєднатися до об’єднаної територіальної громади, визнаної спроможною, відповідно, має право суміжна сільська, селищна територіальна громада, яка, відповідно до перспективного плану формування територій громад області, належить до цієї об’єднаної територіальної громади. Але Кабінет Міністрів України може визнати об’єднану територіальну громаду спроможною лише за умови її утворення в порядку, визначеному законом, навколо населеного пункту, визначеного перспективним планом формування територій громад області як адміністративного центру об’єднаної територіальної громади, а також якщо кількість населення об’єднаної територіальної громади становить не менше половини кількості населення територіальних громад, які мали увійти до такої об’єднаної територіальної громади відповідно до перспективного плану формування територій громад області. Таким чином, нарешті ми отримали від Кабінету Міністрів України перелік ОТГ, до яких можна приєднуватися. На Одещині – це всі 8 ОТГ, які були створені у 2015 році. Поки що поза увагою залишилися ОТГ, які були сформовані у 2016 році”.

Back To Top