16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Кілійська ОТГ розпочинає стратегічний марафон
30 січня Кілійську ОТГ відвідали директор Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, Юлія Молодожен та радник з регіонального розвитку Віктор Бондарук.
У своєму виступі директор Одеського ЦРМС розповіла про перспективи приєднання до ОТГ сусідніх сільських рад, нові повноваження міської ради, збільшення кількості адміністративних послуг, ключові напрямки економічного розвитку громади.
Окремо розглядалась перспектива розробки стратегії розвитку громади. Посадовцям ОТГ було надано консультативну допомогу щодо методики та особливостей діяльності на всіх етапах розробки документу. Учасники зустрічі отримали знання щодо теоретичних основ та поетапності процесу стратегічного планування, нормативних документів, які регулюють цю діяльність, особливостей впровадження прогнозно-програмних документів місцевого розвитку та інше.
Упродовж бесіди з Кілійським міським головою Павлом Бойченком особлива увага приділялась використанню конкурентних переваг Кілійської громади та концентрації зусиль на пріоритетних напрямках.
Віктор Бондарук порекомендував громаді залучити до діяльності робочої групи з розробки стратегії представників різних категорій мешканців, перш за все, активних підприємців.
Наразі Кілійська ОТГ розпочинає перший, аналітично-діагностичний етап, коли проводиться соціально-економічний аналіз та опитування мешканців і підприємців громади. Ключова роль тут належить посадовцям громади, їх налаштованості, відповідальному ставленню та співпраці між собою. Адже результат цього етапу відіграє надзвичайно важливу роль, дає відповідь на запитання що представляє собою Кілійська громада у 2019 році, який вона має потенціал, які ресурси для його реалізації, які проблеми найбільше турбують мешканців.
«Ми налаштовані рішуче і плануємо закінчити збір та обробку матеріалів упродовж місяця, щоб у перших числах березня провести перше засідання робочої групи, на якому розглянути соціально-економічний аналіз громади, результати опитування та напрацювати пріоритетні напрямки розвитку громади», – відзначила заступник Кілійського міського голови Наталя Чапраз.



