skip to Main Content

Приєднання до ОТГ: який шлях обере Катерино-Платонівська сільрада?

Якими є перспективи Катериино-Платонівської сільської ради, що в Іванівському районі Одещини, обговорювали учасники виїзної консультації з питань приєднання громад, яку 29 січня провели радники Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, Оксана Гуненкова і Євгенія Генова.

Депутати та місцеві бізнесмени розповіли, що декілька років тому, коли постало питання про об’єднання громад, місцеві мешканці висловилися за те, щоб зачекати та не об’єднуватися ні з ким, хоча поруч з територією сільської громади поступово утворювалися ОТГ – Коноплянська, Розквітівська, Знам’янська тощо. Попри те, що потенційно громада могла б увійти до складу Коноплянської ОТГ, жителі вирішили “пожити самостійно” аж поки не завершиться період добровільного об’єднання.

Наразі ж, відповідно до проекту перспективного плану формування об’єднаних територіальних громад, який було подано Одеською облдержадміністрацією до обласної ради минулого року (проект не знайшов підтримки депутатів), Катерино-Платонівську сільраду віднесли до Ширяївської селищної ОТГ, що стало несподіванкою для місцевих.

“До Ширяєва нам їхати дуже довго, відстань – майже 70 кілометрів. Поки доїдеш, уже всюди запізнишся.  Наші люди категорично проти такого об’єднання, це нікому не потрібно”, – запевнив сільський голова Микола Петренко.

Присутні на зустрічі заявили, що сільська громада вже не проти приєднання до Коноплянської ОТГ, мовляв, ситуація змінилася і тепер видно, що реформа є незворотною. Втім, деякі з учасників – місцеві фермери – висловили свою позицію, яка полягає в тому, що треба відкласти питання приєднання до ОТГ до 2020 року, доки це питання буде вирішено адміністративним шляхом:

“Ми протрималися чотири роки, зробили для громади більше ніж коли-небудь, наприклад, відремонтували будинок культури за 2 мільйони гривень. Звідки гарантія, що нам в ОТГ дали б ці кошти? Поспішати нам нема куди”, – переконані бізнесмени.

Водночас присутні депутати поцікавилися, якою має бути процедура приєднання до ОТГ, зауваживши, що варіант приєднання до Ширяївської ОТГ оформлений документально, тоді як про бажання мешканців приєднатися до Коноплянської ОТГ ані в облдержадміністрації, ані в обласній раді, ніхто не знає.

Радник з питань децентралізації Одеського ЦРМС Оксана Гуненкова докладно пояснила процедуру приєднання, проведення громадських слухань тощо, зауваживши, що документально закріплене бажання місцевих жителів має надійти до відповідних органів влади не пізніше першого півріччя цього року.

Back To Top