16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
“Не бійтесь мріяти”: в Одесі завершилася перша всеукраїнська літня школа з просторового планування
В Одесі завершилася дводенна Національна літня школа «Просторове планування як інструмент розвитку територій», організована Одеським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеним за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України. У другий день літньої школи, 22 червня, її учасники з 20 областей України відвідали чотири локації: Біляївську міську та Авангардівську селищну об’єднані громади, а також міста Южне і Білгород-Дністровський.
Представники об’єднаних громад з Київської, Харківської, Львівської, Закарпатської та Вінницької областей відвідали місто Южне. Міський голова Володимир Новацький ознайомив гостей з історією становлення міста, особливостями його просторового планування, джерелами наповнення бюджету та реалізованими інфраструктурними проектами.
Обговорили також процеси об’єднання громад та можливості, що відкриваються завдяки ним, зокрема й щодо залучення інвестицій.
«Ми є реверсною громадою та віддаємо до державного бюджету понад 50 млн грн зібраних на території міста податків. І ми готові ділитись з громадами, які захочуть до нас приєднатись, та абсолютно безболісно для міста Южне віддавати їм багатомільйонні кошти на розвиток інфраструктури та забезпечувати надання якісних послуг мешканцям», – зазначив міський голова Володимир Новацький.
Керуюча справами виконавчого комітету Южненської міської ради Лариса Шегида також підкреслила переваги об’єднання громад навколо міст обласного значення, оскільки в них крім значного фінансового ресурсу є кваліфіковані досвідчені кадри, які вже давно забезпечують реалізацію повноважень, що більшість з утворених ОТГ тільки починають на себе перебирати. Також керуюча справами поділилась з учасниками зустрічі планами щодо подальшого розвитку території міста, створення комфортних умов для проживання та відпочинку мешканців міста та його гостей, залучення інвестицій.
«Не бійтесь мріяти про втілення цікавих проектів для розвитку ваших громад та намагайтесь реалізувати ці мрії різними можливими шляхами. Тоді ви дійсно побачите, яких вагомих результатів зможете досягти», – побажала Лариса Шегида учасникам заходу.
Група представників Донецької, Кіровоградської, Хмельницької, Чернігівської, Івано-Франківської та Чернівецької областей відвідали Білгород-Дністровський район. Під час візиту було проведено зустріч з районним архітектором Сергієм Абусерідзе, який розповів про плани розвитку курортних територій району. Гості також відвідали відому історичну памятку архітектури – Білгород-Дністровську фортецю.
Представники Сумської, Черкаської та Запорізької областей відвідали Біляївську ОТГ. Керівники структурних підрозділів презентували кращі напрацювання громади у сферах соціально-економічного розвитку, благоустрою, комунального господарства, бюджетування місцевих цільових програм тощо.
Зокрема, у ході зустрічі голова громади Михайло Бухтіяров окреслив виключну роль Стратегії громади у питаннях просторового планування та землевпорядкування:
“Будь-які процеси, управління територіальним розвитком, що відбуваються в нас, повинні відповідати потребам людей, вирішувати їх життєві проблеми та на реальній, а не декларативній основі, підвищувати довіру мешканців до влади. Сьогодні тільки тісна, пліч-о-пліч робота з людьми, постійне вивчення та врахування думки кожного з них дозволила досягти високих результатів – адже Біляївська ОТГ за результатами роботи в 2017 році досягла першості Одеської області за показниками фінансової спроможності, завдяки інвестиційній складовій ми залучили ряд проектів міжнародної технічної допомоги у аграрну галузь, працюємо над питаннями передачі земель та підвищення ефективості архітектурно-будівельного нагляду”.
Гості мали змогу задати багато запитань, пов’язаних із проблематикою функціонування своїх громад, цікавилися процедурними моментами, документообігом, станом співпраці з територіальними підрозділами ЦОВВ та РДА, з депутатським корпусом. Особливу увагу викликали коментарі фахівців громади щодо тарифної політики, діяльності комунальних підприємств, ходу медичної та освітньої реформ.
А учасники літньої школи із Волинської, Дніпропетровської, Миколаївської, Одеської, Рівненської та Херсонської областей відвідали Авангардівську громаду, де відвідали початкову школу, дитячий садок, стадіон, парк відпочинку, центр надання адміністративних послуг, будинок культури, відділ містобудування та архітектури.
Наприкінці дня було підведено підсумки Національної літньої школи. Учасники, зокрема, зазначили, що необхідно проводити такі зустрічі з представниками центральних органів виконавчої влади, оскільки в кожній області проблемні питання вирішуються по-різному і потребують узгодженої позиції.
Нагадаємо, що Національна літня школа проводиться в Україні вперше і була ініційована та організована Одеським Центром розвитку місцевого самоврядування.
















