16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Представники Сумщини відвідали Одеську область з навчальним візитом
21 червня у рамках навчального візиту та обміну досвіду представників фінансово-економічних та бухгалтерських служб ОТГ Сумщини до Одеської області відбулись тематична зустріч «Децентралізація на Одещині та на Сумщині: успіхи та перешкоди» та круглий стіл «Перспективи фінансово-економічної складової розвитку ОТГ в сучасних умовах». Такий ознайомчий тематичний візит став можливим завдяки спільній ініціативі радників з питань місцевих фінансів та бюджету Одеського та Сумського Центрів розвитку місцевого самоврядування, створених за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, – Олесі Голинської та Юрія Петрушенка.
У програмі зазначених заходів, які підтримуються Програмою “U-LEAD з Європою”, – інформаційно-ознайомчі виступи, означення проблем та обговорення шляхів їх вирішення, обмін досвідом фінансово-економічної роботи у громадах, презентації кращих практик, дискусія щодо інноваційних напрямків бюджетної децентралізації в Сумській та Одеській областях.
Учасники ознайомились з практичним досвідом залучення інвестицій та проектів міжмуніципального співробітництва.
Піднімалися питання здійснення видатків за рахунок коштів державного дорожнього фондів, порядок фінансування неприбуткових комунальних підприємств, у розряд який перейшли заклади охорони здоров’я, формування розрахунків та освоєння коштів освітньої субвенції тощо.
Відкриваючи заходи, радник Одеського ВП ЦРМС Олеся Голинська зазначила:
«Кожного року ми визначаємо пріоритети розвитку громад відповідно до пріоритетів регіональної, державної політики. Але часто документи соціально-економічного планування не співвідносяться з фінансовими нормативами та можливостями доходів бюджету. Тому питання побудови стійкої, цілісної системи реалізації стратегічних цілей через результативні бюджетні програми стоїть на порядку денному в кожній з громад, що зацікавлена розвиватися та нарощувати власний потенціал».
«Сьогодні для кожної ОТГ стає важливим не тільки залучити доходи, а й ефективно, у найбільш оптимальний спосіб їх розподілити. Ми повинні опанувати філософію переходу від простого утримання бюджетних установ до забезпечення якісної бюджетної послуги кожному мешканцю громади. На цьому шляху ми , як фінансисти, стикаємося зі значними методологічними, процедурними, організаційними труднощами. Але всі вони вирішуються через нашу фахову, «цехову» комунікацію. Тому я сподіваюсь, що наш приїзд на Одещину закладе підвалини подальшої тісної співпраці», – розповів Юрій Петрушенко, радник з питань місцевих фінансів Сумського ЦРМС.
«Ось такі візити важливі саме тому, що ми можемо вийти із замкнутого середовища своєї області та подивитися, як це на практиці відбувається в інших областях. Адже проблеми у всіх однакові, проте шляхи їх вирішення – різні. У фінансистів та бухгалтерів рідко випадає можливість широкого спілкування – ми сьогодні дізналися дуже багато нового й корисного, і самі мали чудову нагоду поділитися досвідом, набутим у повсякденній практичній роботі» – поділилася своїми враженнями від заходів Олена Гаврильченко, фінансист Глухівської громади з Сумщини.




