16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Об’єднані громади Одеської області розпочинають новий рік з роботи над покращенням своїх інфраструктурних проектів
15 лютого Одеським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеним за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, було проведено перший семінар з управління проектним циклом на тему: «Фінансування проектів розвитку громад за рахунок коштів державного бюджету».
Відкрила семінар директор Центру Юлія Молодожен, яка розповіла про плани на 2018 рік щодо навчальних заходів, особливості передачі досвіду для новостворених та більш досвідчених громад, а також висловила впевненість у результативності набутих знань, засвідченій кількістю та якістю проектних заявок у 2018 році.
“2018 рік має продовжити практику створення команди проектних менеджерів об’єднаних громад Одещини, яка була започаткована Одеським Центром розвитку місцевого самоврядування”, – впевнений експерт з питань регіонального розвитку Віктор Бондарук.
Перша частина семінару мала теоретичне спрямування. В. Бондарук поінформував учасників – представників 17 об’єднаних громад Одеської області – про різноманітні можливості державного фінансування й підтримки розвитку економічних та соціальних ініціатив на місцевому рівні. Більш детально було розглянуто нормативну базу, новації та приклади оформлення заявок на фінансування проектів розвитку громад за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) та субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ.
До другої частини семінару долучились посадовці Одеської обласної державної адміністрації, які опікуються погодженням та супроводом проектних заявок громад.
Інна Беженар, начальник відділу з питань децентралізації Департаменту економічної політики та стратегічного планування ОДА, повідомила про деякі новації цьогорічного процесу подання заявок та основні помилки, що були зроблені об’єднаними громадами у попередні роки під час подання заявок на фінансування проектів за рахунок субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ.
Олег Коровкін, заступник директора Департаменту фінансів та регіональний адміністратор Державного фонду регіонального розвитку, поінформував про частку регіону у ДФРР, часові рамки діяльності регіональної комісії з конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР та заплановані процедурні зміни на 2018 рік.
Представник обласної адміністрації також фахово та вичерпно відповіли на численні запитання представників громад у рамках своєї компетенції.
“Семінар вийшов надзвичайно практичним, корисним і актуальним, адже кількість, умови та конкуренція за бюджетні кошти зростає. Активна участь та зацікавленість учасників надихає нас на продовження процесу підтримки громад у питаннях управління проектним циклом. Серед подальших планів – посилення спроможності ОТГ у залученні недержавних джерел фінансування місцевого та регіонального розвитку”, – підсумував В. Бондарук.
Аналіз анкет за результатами семінар засвідчує високу оцінку за всіма позиціями та для всіх тренерів, учасники висловилися за продовження навчання та запропонували конкретні теми – розробка проектів на міжнародні грантові конкурси, зокрема з питань енергоефективніості, реалізації стратегічних планів розвитку тощо.




