16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
У Миколаївському районі на Одещині обговорюється створення першої об’єднаної громади
Село Андрієво-Іванівка Миколаївського району розпочало процес утворення об’єднаної громади. Депутати сільської ради вже ухвалили рішення про об’єднання з центром в Андрієво-Іванівці, а відповідні пропозиції вже надіслано суміжним громадам.
16 лютого відбулася робоча поїздка представників Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, до Андрієво-Іванівської громади. Директор Центру Юлія Молодожен спільно з радником з питань децентралізації Оксаною Гуненковою відвідали соціальні заклади села, зустрілись з представниками громад, які розглядають перспективи свого об’єднання у Андрієво-Іванівську ОТГ, та надали консультації і методичну допомогу з питань проходження процедур об’єднання, перспектив організації надання якісних публічних послуг мешканцям об’єднаної громади, кадрової спроможності тощо.
Зазначимо, що Андрієво-Іванівська сільська рада раніше мала статус районного центру, зберегла та розвиває власну інфраструктуру, соціальні заклади, якими користуються також мешканці сусідніх громад, тож, згідно з Методикою формування спроможних територіальних громад, має вагомі переваги та усі підстави, щоби стати адміністративним центром об’єднаної територіальної громади. Це також підтверджено Мінрегіоном спільно з обласною державною адміністрацією при визначенні Переліку рекомендаційних перспективних адміністративних центрів спроможних територіальних громад, до яких віднесено і с. Андрієво-Іванівка.
«Дуже важливо, щоб процес об’єднання відбувався максимально відкрито та прозоро у кожній громаді, щоб мешканці сіл активно залучались до обговорення перспектив створення ОТГ і розуміли, що від них залежить майбутнє їх громад», – зауважила Юлія Молодожен у спілкуванні з представниками органів місцевого самоврядування та громадськими активістами.
У разі позитивного вирішення питання про об’єднання, Андрієво-Іванівська ОТГ стане першою у Миколаївському районі. Нагадаємо, що 29 квітня Центральна виборча комісія призначила перші вибори і трьох ОТГ Одеської області: Кілійській міській, Любашівській і Окнянській селищних. При цьому обидві селищні ОТГ є також першими об’єднаними громадами у Любашівському й Окнянському районах відповідно.



